PARTNER PORTALU

Ostatnie wolne energooszczędne mieszkania Wawel Service

Osiedle Borkowska budynek B1 i B2 na krakowskich Klinach to jedna z pierwszych w Polsce energooszczędna inwestycja wielorodzinna z dopłatą rządową wynoszącą 11 tys. zł. Cena za metr kwadratowy zaczyna się od 4890 zł.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2015 10:54

Osiedle tworzą dwa czterokondygnacyjne budynki, które tworzą wspólnie kwartały zabudowy, ograniczając w ten sposób wewnętrzne dziedzińce wypełnione zielenią.

 

 W inwestycji znajduje się łącznie 89 mieszkań od jednopokojowych do trzypokojowych z możliwością łączenia sąsiadujących ze sobą lokali. Mieszkania położone wyżej wyposażone są w balkony, natomiast te, zlokalizowane na parterze - wydzielone ogródki. Cena za metr kwadratowy zaczyna się od 4.890 zł.

Deweloper zapewnia, że mieszkańcy osiedla zapłacą o 30 proc. mniejsze rachunki za ogrzewanie, a roczne zużycie energii wyniesie poniżej 40 kWh na metr kwadratowy. Niektóre lokale kwalifikują się do programu MdM.

W podziemiach budynków jest garaż z miejscami postojowymi, a także komórki lokatorskie. Na terenie osiedla zaprojektowano funkcjonalne ciągi spacerowe, place zabaw oraz miejsca rekreacji.

Zrealizowana inwestycja to jedna z nielicznych, które umożliwiają nabywcom staranie się o dopłaty do kredytu hipotecznego, w ramach programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Program ten przeznaczony jest dla osób zainteresowanych mieszkaniem w budynkach energooszczędnych, a podstawowym kryterium częściowej spłaty kapitału kredytu bankowego jest to, czy lokum odznacza się odpowiednio wysokim standardem energetycznym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych