PARTNER PORTALU

Oświęcim: TBS planuje budowę nowego bloku

Oświęcimskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zapowiada budowę budynku J dla 26 rodzin przy ul. Zagrodowej na osiedlu Stare Stawy.

Autor: HouseMarket.pl 25 stycznia 2016 15:10

TBS planuje rozpocząć budowę na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2016 r. Zakończenie prac przewidziano na drugi lub trzeci kwartał 2017 r. Budynek będzie posiadał mieszkania o powierzchniach od 26 mkw. do 87 mkw. Lokale wynajęte zostaną na zasadzie odroczonej własności, co oznacza, że po upływie minimum pięciu lat od zasiedlenia będzie istniała możliwość wykupu od spółki mieszkania.

Podstawowym warunkiem wynajmu jest wpłata 30 proc. wartości mieszkania. Szacowany koszt partycypacji za 1 mkw. powierzchni użytkowej mieszkania to 1 tys. zł. Kwotę tę trzeba wpłacić do miesiąca od momentu podpisania umowy.

Kolejnym krokiem będzie wpłata przed zasiedleniem (II/III kwartał 2017 r.) kaucji w wysokości dwunastokrotności czynszu. Planowany czynsz za 1 mkw. powierzchni użytkowej mieszkania to 12,71 zł. W przypadku rezygnacji z mieszkania kwota partycypacji i kaucji jest zwracana na zasadach określonych w umowach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych