PARTNER PORTALU

OVO Wrocław błyszczy w styczniowym słońcu

Śnieżnobiała fasada OVO Wrocław już odsłoniła swoje oblicze. W styczniowym słońcu robi jeszcze większe wrażenie.

Autor: HouseMarket.pl 25 stycznia 2016 09:17

Inwestycja Wings Properties to futurystyczny kompleks apartamentów, biur i pięciogwiazdkowego hotelu Hilton. Będzie miał 9 kondygnacji, w tym dwie podziemne. Jego wysokość - 25 metrów.

Projekt powstał w pracowni Gottesman–Szmelcman Architecture. OVO to nie tylko apartamenty, biura i hotel, ale też sale konferencyjne, balowa, restauracja, kawiarnie, centrum fitness, lokale usługowe i zielone patio. Obiekt spełnia wszystkie potrzeby mieszkańca czy gościa budynku, tak, by nie musiał wychodzić poza OVO Wrocław, dopóki sam nie zechce.

Na każdym kroku charakteryzuje się też wyjątkowym luksusem. Tych wiele elementów o różnej funkcji zmieści się w oryginalnej bryle, która przypomina kroplę wody – na elewacji nie widać żadnych kantów ani załamań. Forma jest inspirowana architektonicznym nurtem zwanym blobitekturą. Drugiego takiego obiektu w Polsce nie ma. Oryginalny kształt elewacji uda się osiągnąć dzięki zastosowaniu trwałego, estetycznego i elastycznego materiału – corianu.

OVO Wrocław to także inteligentny budynek – będzie monitorowany przez BMS, nowoczesny system kontroli i sterowania m.in. dostępem do poszczególnych części obiektu, bezpieczeństwem pożarowym, oświetleniem czy wentylacją.

Według władz miasta OVO stanie się architektoniczną wizytówką miasta, ikoną współczesnego Wrocławia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych