PARTNER PORTALU

Park Skandynawia. Klimat północy na Pradze

Park Skandynawia to prawdziwie skandynawskie osiedle mieszkaniowe w Warszawie, które powstanie w obrębie ulic Jana Nowaka-Jeziorańskiego i Ostrobramskiej na Pradze Południe. Osiedle będzie charakteryzować się północną estetyką i funkcjonalnością.

Autor: housemarket.pl 19 grudnia 2017 14:27

Park Skandynawia to nowa inwestycja mieszkaniowa Skanska Residential Development Poland i jednocześnie czwarty projekt, aktualnie prowadzony przez spółkę w Warszawie. 

Zlokalizowany w prawobrzeżnej części Warszawy Park Skandynawia będzie składał się z kilku etapów. Aktualnie rozpoczyna się I etap inwestycji. Planowany termin oddania mieszkań do użytku to ostatni kwartał 2019 r.

Powstaną dwa budynki liczące 167 mieszkań o powierzchni od 28 mkw. do 100 mkw. Będą to zarówno kawalerki, jak i lokale 5-pokojowe, dodatkowo część z nich zostanie wyposażona w ogródki (parter) lub przestrzenne tarasy (najwyższe piętra). Powstanie również 157 miejsc parkingowych na 2-poziomowym podziemnym parkingu, komórki lokatorskie i ogólnodostępne stojaki rowerowe.

Szwedzkie pochodzenie Skanska sprawia, że inwestycje projektowane przez dewelopera mieszkaniowego z grupy Skanska w Polsce są pełne skandynawskich inspiracji. Nowe praskie osiedle będzie miejscem, w którym przyszli mieszkańcy znajdą wszystko, co najlepsze: ekologię, styl, relaks, dobry sen i spokój

Skandynawska klasyka w Warszawie

Park Skandynawia stanowi przykład klasycznego, skandynawskiego budownictwa miejskiego w dobrym standardzie - jasna kolorystyka budynków, duże okna w kolorze orzecha i roślinne wzory w częściach wspólnych. Przestrzeń na osiedlu zostanie zorganizowana zgodnie z porządkiem skandynawskim - funkcjonalnie i bezpiecznie.

- Park Skandynawia to kolejne osiedle w naszym portfolio, które zbudujemy zgodnie z normami certyfikacji środowiskowej BREEAM. Potwierdzimy tym samym, że budynek spełnia wysokie normy i pozytywnie oddziałuje na życie mieszkańców - ich komfort, zdrowie, budżet domowy i poczucie bezpieczeństwa - mówi Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający w Skanska Residential Development Poland.

Poddanie osiedla certyfikacji BREEAM oznacza także, że nad całym procesem budowy będzie czuwał zespół ekspertów analizujących takie parametry, jak recykling odpadów budowlanych na poziomie 97 proc., minimalizację produkcji CO2 czy ochronę lokalnego ekosystemu w trakcie budowy. Park Skandynawia deweloper wyposaży również w rozwiązania, sprzyjające zrównoważonemu stylowi życia. Mieszkańcy będą mogli zmniejszyć swoje rachunki dzięki energooszczędnym rozwiązaniom takim, jak sensory ruchu na klatkach schodowych uruchamiające i wyłączające oświetlenie typu LED czy czujniki zmierzchu dostosowujące oświetlenie do pory dnia. Lokale zostaną wykończone bezpiecznymi dla zdrowia antyalergicznymi farbami, klejami i emulsjami.

Za projekt inwestycji odpowiada renomowana pracownia architektoniczna nsMoonStudio z Krakowa. Rozpoczęcie prac pierwszego etapu zaplanowane jest na I kwartał 2018 r., a zakończenie na III kwartał 2019 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych