PARTNER PORTALU

Paweł Adamowicz: Wyspę Spichrzów czekają wielkie zmiany

Wyspa Spichrzów to miejsce, które w najbliższej przyszłości zmieni się nie do poznania. O tym jak zostanie zagospodarowana - mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Autor: Propertynews.pl 15 października 2015 10:48

Jeszcze w marcu 2015 roku Miasto Gdańsk podpisało z konsorcjum Multibud – Immobel umowę o partnerstwie publiczno-prywatnym dot. projektu „Zagospodarowanie północnego cypla Wyspy Spichrzów”.

Jak mówi Paweł Adamowicz, celem realizacji przedsięwzięcia jest kompleksowe zagospodarowanie i zabudowa północnego cypla Wyspy Spichrzów. - Poprzez odbudowę infrastruktury drogowej i sieciowej oraz wkomponowanie obiektów zabytkowych w nową tkankę miejską, stworzona zostanie reprezentatywna zabudowa stanowiąca architektoniczno-funkcjonalną wizytówkę miasta - podkreśla.

Wśród obiektów komercyjnych planowana jest budowa m.in. hoteli, apartamentów i kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych zabudowy usługowej. Szacunkowy koszt realizacji projektu wynosi około 400 mln złotych.

Ponadto w ramach współpracy publiczno-prywatnej, Miasto Gdańsk wspólnie z holenderskim wspólnikiem Multi Corporation B.V., poprzez powołaną spółkę celową Forum Gdańsk przystąpiło do realizacji projektu „Zagospodarowanie Targu Siennego i Targu Rakowego”. Projekt obejmuje centralny punkt aglomeracji, w sąsiedztwie dworca kolejowego, Głównego Miasta i budynków użyteczności publicznej, z bezpośrednim dostępem do wszystkich środków komunikacji publicznej Trójmiasta (SKM, tramwaje, autobusy) i zapewniającym łatwy dojazd samochodem z wielu kierunków, w tym wygodny wjazd na obwodnicę trójmiejską.

Na terenie kompleksu powstanie plac miejski, zaprojektowany jako atrakcyjne miejsce spotkań i odpoczynku. Będą tam miejsca do siedzenia w otoczeniu zadbanej zieleni, a także liczne kawiarnie i restauracje z ogródkami, otwarte do późnych godzin wieczornych. Plac będzie również doskonałym miejscem do organizacji imprez otwartych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych