PARTNER PORTALU

PCG inwestuje i sięga po nowe rynki

PCG planuje kolejne inwestycje, także poza rynkiem wrocławskim. Ten i przyszły rok mają być rekordowe pod względem łącznej powierzchni zakupionych gruntów i inwestycji. Docelowo w latach 2018/2019 planowane jest przeznaczenie na nie 150 mln zł.

Autor: housemarket.pl 12 marca 2018 12:53

Zainteresowanie zakupem nowych mieszkań zarówno we Wrocławiu, jak i w całej Polsce, jest wciąż duże. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych kwartałach podaż mieszkań w dalszym ciągu będzie rosła, a najatrakcyjniejsze z oferty nieruchomości już na etapie rozpoczęcia budowy błyskawicznie będą znajdować nowych właścicieli.

– Nowe mieszkania szybko znajdują właścicieli z kilku powodów. Deficyt mieszkaniowy, programy wspierające zakup własnej nieruchomości, niskie stopy procentowe czy po prostu – wola zainwestowania we własne mieszkanie w zamian za ponoszenie kosztu najmu i zasilania czyjejś kieszeni. Dobra architektura zawsze znajdzie też swojego odbiorcę – funkcjonalne mieszkania, dbałość o tereny okalające czy wprowadzenie udogodnień dla przyszłych mieszkańców są tym, czego kupujący szukają – komentuje Piotr Baran, prezes PCG.

Wrocław to dobre miejsce dla rozwoju – uznawany za przestrzeń doskonałą do życia, w której mieszka się po prostu dobrze, przyciąga studentów, międzynarodowe korporacje, a także mniejsze przedsiębiorstwa. PCG od ośmiu lat inwestuje w stolicy Dolnego Śląska, budując inwestycje mieszkaniowe i komercyjne w – do tej pory – większości dzielnic Wrocławia. W 2018 i 2019 roku deweloper, poza inwestycjami we Wrocławiu, zamierza wejść na inne rynki. Nawiązuje również relacje z inwestorami, wspólnie poszerzając tym samym zakres działań i zwiększając możliwości finansowe.

– Spojrzenie w innych kierunkach i wykorzystanie potencjału inwestycyjnego to naturalna ścieżka rozwoju. Lata 2018 i 2019 to dla PCG znaczący czas – na zakup gruntów grupa zamierza przeznaczyć 150 mln zł. Oprócz Wrocławia i Legnicy, w której znajduje się przynależny do PCG deweloper Modernbud, planujemy rozpocząć inwestycje w Szczecinie i Poznaniu. To jednak nie koniec – wciąż zwracamy uwagę na ciekawe z punktu widzenia inwestycyjnego grunty – mówi Marcin Wróblewski, wiceprezes PCG.

Już na przełomie 2017/2018 grupa PCG przeszła duże zmiany. Doszło do połączenia z największym w Legnicy deweloperem – Modernbud, który w tym roku obchodzić będzie 30-lecie działalności. Dodatkowo zarząd podjął decyzję o poszerzeniu grupy o Q2 Studio – działającą w skali ogólnopolskiej pracownię projektową, tworzącą koncepty inwestycji mieszkaniowych i komercyjnych, w tym obiektów o standardzie premium.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych