PARTNER PORTALU

PHN i Mostostal nawiązały współpracę. Startuje osiedle Vis a Vis Wola

Mostostal Warszawa generalnym wykonawcą I etapu inwestycji mieszkaniowej
Grupy Kapitałowej PHN - Vis a Vis Wola. W ramach współpracy powstaną dwa budynki wielorodzinne o powierzchni całkowitej liczącej ponad 30 tys. mkw.


Autor: housemarket.pl 02 sierpnia 2017 10:51

Kompleks Vis a Vis Wola I będzie mieścił się przy głównej arterii dzielnicy – Alei Prymasa Tysiąclecia 83, w Warszawie. W ramach umowy Mostostal Warszawa ma za zadanie zrealizować I etap inwestycji, czyli dwa budynki mieszkalne z garażami podziemnymi oraz dziedzińcem rekreacyjnym.

Projektowany zespół mieszkalny na Woli będzie wyróżniał się współczesną formą architektoniczną, różnorodną strukturą kondygnacyjną oraz wyeksponowaniem parteru usługowego. W niższej zabudowie znajdą się mieszkania z dużymi balkonami. W części o zróżnicowanej wysokości (od 1 do 9 kondygnacji nadziemnych) mieszkania osiągną większe metraże. W sumie powstanie 213 lokali mieszkalnych.

Oba bloki połączy wewnętrzny plac zieleni z oczkiem wodnym i przestrzenią rekreacyjną dla mieszkańców. Każdy budynek będzie także posiadał niezależny garaż podziemny ze wspólną rampą zjazdową. W podziemiu przewidziano również miejsce na rowerownię i wózkownię, komórki lokatorskie, jak i pomieszczenia techniczne łącznie z wbudowaną trafostacją. Dachy budynków będą płaskie, co stworzy mieszkańcom możliwość wykorzystania tych przestrzeni jako tarasy. Nad garażem podziemnym zaprojektowano z kolei zielone dachy.

- Dla nas jako wykonawcy ważny jest również fakt, że przy osiedlu Vis a Vis Wola I będziemy partnerować inwestorowi, z którym nie mieliśmy jeszcze okazji pracować w przeszłości. Ten czynnik zawsze wpływa mobilizująco. To pierwszy etap osiedla, współpraca jest więc perspektywiczna – skomentował Artur Soczewica, dyrektor oddziału centralnego Mostostal Warszawa.

Kontrakt oprócz budowy budynków wielorodzinnych obejmuje również wykonanie infrastruktury technicznej, w tym instalacje sanitarne wraz z niezbędnymi przyłączami, instalacje elektryczne i telekomunikacyjne wraz z przyłączem (m.in. przeniesienie stacji transformatorowej na kondygnację -1).

W ramach zagospodarowania terenu Mostostal Warszawa wybuduje również komunikację wewnętrzną, plac zabaw, elementy małej architektury, ogrodzenie z żywopłotu oraz oświetlenie zewnętrzne. Ponadto, w gestii wykonawcy leży uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.

- Chcielibyśmy przyczynić się do rozkwitu tej części miasta i sprawić, że będzie ona stawała się jeszcze bardziej atrakcyjna, wygodna i przyjazna mieszkańcom. Nasza inwestycja to także obiecujący początek współpracy z nowym, solidnym partnerem oraz perspektywa osiągania dalszego wzrostu wartości portfela naszych nieruchomości - powiedział Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych