PARTNER PORTALU

Pieniądze płyną nad morze

Sopot, Gdańsk i Gdynia pretendują do miana polskiej oazy luksusu. 7 proc. wszystkich polskich nieruchomości mieszkalnych wartych ponad milion zł została sprzedana na terenie Trójmiasta - wynika z raportu Luxury Realty Map.

Autor: HouseMarket.pl 10 lipca 2017 09:01

Trójmiasto to drugi - po Warszawie - rynek, w którym rejestruje się najwyższą liczbę i wartość transakcji w segmencie premium i luksusowym.

Według raportu Luxury Realty Map, przygotowanego przez firmę Sotheby International Realty, na podstawie danych Cenatorium, w Trójmieście segment mieszkań o podwyższonym standardzie rozpoczyna się od ceny ok. 12 tys. mkw., a maksymalne ceny, jakie zapłacono za mkw. przekraczają 30 tys. zł.

Według danych Sotheby International Realty, w puli mieszkań, za które nabywcy płacili od 12 do 15 tys. za mkw. znalazły się takie adresy jak: Władysława Łokietka w Sopocie, Sea Towers w Gdyni, ul. Nadmorski Dwór i Tandeta w Gdańsku. Z kolei najdroższe lokalizacje (w cenie min. 18 tys. zł/mkw.) to: ul. Bohaterów Monte Cassino i Parkowa w Sopocie, czy gdańskie apartamenty Szafarnia.

Na zdjęciach prezentujemy trójmiejskie inwestycje, które osiągnęły najwyższe ceny za mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych