PARTNER PORTALU

Pierwsi mieszkańcy na Osiedlu Botaniczna

Rozpoczęły się odbiory mieszkań na Osiedlu Botaniczna. Budowa pierwszego etapu flagowej inwestycji Nickel Development trwała niecałe 22 miesiące. Jak do tej pory jest to największy projekt inwestycyjny poznańskiej firmy rodzinnej.

Autor: HouseMarket.pl 18 marca 2016 16:24

Zainteresowanie klientów tą inwestycją pokazało, że wizja dewelopera okazała się trafna. Mieszkania w tej lokalizacji sprzedawały się w rekordowym tempie nawet dwunastu lokali na miesiąc, rzadko odnotowywanym w ponad 17-letniej historii firmy. W pierwszym etapie osiedla wybudowano 175 mieszkań oraz 8 lokali usługowych. Setną umowę z klientami podpisano niedługo po rocznicy rozpoczęcia sprzedaży.

Z jednej strony osiedle jest w sąsiedztwie węzła transportu publicznego oraz ważnych ulic, będących częścią tzw. ramy komunikacyjnej miasta, a z drugiej – blisko Jeziora Rusałka, otoczonego lasem z trasami biegowymi i spacerowymi.

Swoje znaczenie ma także niecodzienna forma osiedla. To pierwszy tak wyrazisty budynek, który widzą wjeżdżający samochodami do miasta od jego zachodniej strony. Ma on szansę stać się kolejnym znakiem rozpoznawczym Poznania, takim jak targowa Iglica czy budynek Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego. To zasługa studia architektonicznego Insomia, gdzie powstał projekt Osiedla Botaniczna.

– Od samego początku projekt Osiedla Botaniczna był dla nas przyjemnym wyzwaniem i jesteśmy bardzo zadowoleni z końcowego efektu pierwszego etapu – mówi Szymon Januszewski, architekt i współwłaściciel studia Insomia. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy całego zespołu realizującego projekt – zarówno projektantów, jak i przedstawicieli ze strony dewelopera – dodaje architekt.

Wygoda – odrobione zadanie domowe

Wartym podkreślenia elementem jest ergonomia całego osiedla, jak i poszczególnych mieszkań.

– Przywiązujemy ogromną wagę do aspektu wygody. Staraliśmy się zapewnić ją poprzez proponowanie dopasowanych do współczesnego stylu życia układów mieszkań – mówi Paweł Zadłużny, specjalista ds. sprzedaży w Nickel Development. – Możemy się pochwalić, że zgłoszone do tej pory przebudowy i zmiany układu, możemy policzyć na palcach – dodaje.

Jak podkreśla deweloper – projekt pochłonął ogromną ilość pracy koncepcyjnej zanim w ogóle trafił do biura projektowego. Dział Rozwoju Produktu powołany do życia przez Nickel Development poświęcił setki godzin analizując trendy i zbierając pomysły. Bardzo ważne były inspiracje dobrymi wzorcami rozwiązań urbanistycznych z lat 70. I 80. ubiegłego wieku.

Bezpieczne i zielone wnętrze osiedla jest strefą pozbawioną ruchu kołowego. Przecinająca je aleja spacerowa oraz przejście pod budynkiem to przykłady pomysłów zaczerpniętych z myśli urbanistycznej tamtych czasów.

Ogromne znaczenie dla ostatecznego wyglądu osiedla będzie miała zieleń. A znajdzie się jej na osiedlu mnóstwo. Obsadzone bylinami są już wszystkie nasypy okrywające najniższe kondygnacje budynku. Znajdzie się tam również miejsce na krzewy i drzewa, które już za kilka lat będą pięknie harmonizować z zielenią otaczającą osiedle – z Laskiem Golęcińskim oraz Ogrodem Botanicznym. Obraz dopełnia frontowa elewacja budynku pierwszego etapu, która będzie porośniętą pnączem ścianą zieleni.

Renesans zachodniej części Poznania

Budowa Osiedla Botaniczna wpisuje się w większy obraz rewitalizacji i rozwoju tej części miasta. Z jednej strony moda na miejski charakter Jeżyc zbiegła się z rewitalizacją terenów dookoła Jeziora Rusałka. Z drugiej – budowie osiedla towarzyszyła rozbudowa wielkiego parku biurowego na Marcelinie.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych