PARTNER PORTALU

Pierwsza inwestycja mieszkaniowa GK Immobile przyspiesza

Ruszyła budowa kolejnego etapu osiedla Platanowy Park w Bydgoszczy. To pierwszy projekt mieszkaniowy GK Immobile.

Autor: HouseMarket.pl 29 lipca 2015 10:03

GK Immobile zakończył budowę 144 mieszkań, które aktualnie są sprzedawane. Kolejny etap rozpoczął się w czerwcu i przewiduje następne 200 mieszkań.

W 2014 r. zarząd podjął decyzję o rozpoczęciu działalności deweloperskiej w oparciu o posiadane grunty u zbiegu ulic Sułkowskiego, Kamiennej i Dwernickiego w Bydgoszczy (wcześniej spółka planowała w tym miejscu inwestycję Centrum Handlowe Makrum).

Pierwszy projekt mieszkaniowy o nazwie Platanowy Park zakłada realizację ok. 1,1 tys. mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej na poziomie 72,1 tys. mkw. ciągu 6-7 lat.

I etap projektu obejmuje 144 mieszkania (po 72 mieszkania w dwóch budynkach) o łącznej powierzchni mieszkaniowej 6,663 mkw. (średnia pow. mieszkania to 46 mkw.). Jego zakończenie planowane jest na czwarty kwartał 2015, a łączny koszt inwestycji szacowany jest przez spółkę na 29mln zł.

W kolejnych etapach projektu spółka zakłada budowę ok. 65,5 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej oraz 43,6 tys. mkw. powierzchni usługowo-handlowo-biurowej, które zostaną zrealizowane w okresie 8-10 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych