PARTNER PORTALU

Pierwsze mieszkania socjalne w Starachowicach

W ramach zrealizowanego przedsięwzięcia przy ul. Ostrowieckiej w Starachowicach powstał budynek wielorodzinny z 34 lokalami socjalnymi. Są to pierwsze mieszkania socjalne w Starachowicach, które powstały w nowowybudowanym budynku.

Autor: HouseMarket.pl 06 kwietnia 2016 14:02

Koszt przedsięwzięcia szacuje się na około 1,9 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego wyniesie 30 proc. tej kwoty, czyli blisko 570 tys. zł.

Budowa trzykondygnacyjnego budynku trwała niespełna półtora roku. Dwa mieszkania w budynku przystosowane są specjalnie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Oprócz miejsc parkingowych, miasto zadbało również o rodziny z małymi dziećmi przygotowując w sąsiedztwie budynku plac zabaw.

Władze Starachowic planują budowę kolejnego budynku socjalnego. Czterokondygnacyjny obiekt ma powstać przy ul. Kościelnej, w którym przewiduje się blisko 100 mieszkań. Według zapowiedzi miasto będzie aplikowało o dofinansowanie tej inwestycji ze środków Banku Gospodarstwa Krajowego jeszcze w tym roku – w edycji jesiennej programu.

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można składać w Banku Gospodarstwa Krajowego dwa razy do roku – od 1 do 31 marca oraz od 1 do 30 września. BGK ma 3 miesiące na ocenę wniosków i podjęcie decyzji o przyznaniu, bądź odmowie przyznania dotacji. Wyniki kwalifikacji wniosków w zakończonej właśnie edycji wiosennej, w której BGK miał do dyspozycji ponad 65 mln zł będą znane do 30 czerwca 2016 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych