PARTNER PORTALU

Pierwsze w Polsce mikro-apartamenty powstaną w Warszawie

Na amerykańskim rynku są standardem, teraz zawitały do Polski. Dantex ruszył ze sprzedażą pierwszych w naszym kraju mikro-apartamentów. Ceny za mkw. zaczynają się od 8,5 tys. zł.

Autor: HouseMarket.pl 19 sierpnia 2015 10:13

Rusza sprzedaż pierwszych w Polsce mikro-apartamentów wykończonych i wyposażonych „pod klucz”. Inwestycja Wolska Kwadrat w Warszawie to - jak zapewnia inwestor, Dantex - odpowiedź na nowe potrzeby klientów, którzy chcą żyć w sercu miasta za rozsądną cenę. Mikro-apartamenty o powierzchniach już od 14 mkw. dają taką możliwość rozpoczynającym samodzielne życie w stolicy, którzy poszukują wysokiego standardu i dobrej lokalizacji, jednocześnie dysponując ograniczonym budżetem. Wolska Kwadrat to także propozycja dla inwestujących w nieruchomości na wynajem, którym deweloper zapewnia obsługę profesjonalnego operatora i gwarantowaną stopę zwrotu. Ceny za mkw. wahają się od 8,5 do 9,9 tys. zł netto (cena zawiera wykończenie i wyposażenie "pod klucz").

 

- Na rynkach światowych, głównie w amerykańskich metropoliach, na przykład w Nowym Jorku, a w Europie – w Londynie, to właśnie sami mieszkańcy wywołali modę na mikro-apartamenty. Dzięki lawinowo rosnącej popularności stały się tam one odrębną kategorią nieruchomości. Warszawscy klienci wielokrotnie sygnalizowali nam potrzebę realizacji takiej innowacyjnej inwestycji w stolicy. Cieszę się, że możemy spełnić ich życzenia, rozpoczynając sprzedaż inwestycji Wolska Kwadrat – mówi Marek Roefler, prezes zarządu Dantex.

Warszawa staje się coraz bardziej atrakcyjną kosmopolityczną metropolią. Doceniają to zarówno turyści, jak i młodzi ludzie szukający swojego miejsca do życia. Trend ten ma odzwierciedlenie w preferencjach na rynku nieruchomości. Według raportu Euromonitor International „Top City Destinations Ranking”, który przedstawia najpopularniejsze miejsca dla turystów, w 2014 r. stolicę Polski odwiedziło prawie 4 mln osób,  o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Przyjeżdża tu dziś niemal tylu zagranicznych gości, ilu do Florencji czy Madrytu. Z kolei ranking organizacji YouthfulCities pokazuje, że Warszawa jest na 15. miejscu na świecie wśród najlepszych do życia miast dla młodych ludzi (pierwszy jest Nowy Jork). Warszawa ponadto jest dużym ośrodkiem akademickim – studiuje tu ćwierć miliona studentów.

- Mieszkańcy i turyści chcą mieć na wyciągnięcie ręki wszystkie atrakcje, które oferuje metropolia – restauracje, ofertę kulturalną, rozrywkową, artystyczną, a jednocześnie cenią swój czas i pieniądze, dlatego poszukują mieszkań centralnie zlokalizowanych o niewielkich metrażach. Popyt na mikro-apartamenty będzie dynamicznie rósł również ze względu na uwarunkowania demograficzne. Według prognozy GUS-u, w najbliższych 20 latach aż o 20 proc. wzrośnie liczba 1- i 2-osobowych gospodarstw domowych, stanowiąc ponad 61 proc. wszystkich – dodaje Marek Roefler.

W pierwszym etapie realizacji inwestycji Wolska Kwadrat klienci będą mieli do wyboru 80 mikro-apartamentów o powierzchniach od 14 mkw. do 31 mkw., wykończonych i wyposażonych „pod klucz”. Komfort mieszkania zapewnią także całodobowa recepcja i parking podziemny.

Deweloper oferuje inwestorom możliwość zawarcia umowy najmu z profesjonalnym operatorem, który zapewni kompleksową obsługę najmu oraz gwarantowaną stopę zwrotu z inwestycji w wysokości 7 proc. w skali roku przez 5 lat. Wypłata czynszu w okresie obowiązywania najmu jest dodatkowo zabezpieczona gwarancją bankową.

Gwarantowany przychód na poziomie 35 proc. inwestycji w okresie 5 lat oraz wzrost wartości nieruchomości stanowią atrakcyjną opcję pomnażania kapitału zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów szukających możliwości poszerzenia swojego portfela.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych