PARTNER PORTALU

Pierwszy etap osiedla Idea na ostatniej prostej

Dobiega końca budowa pierwszego budynku osiedla Idea w Gdańsku. Już wkrótce rozpoczną się prace wykończeniowe.

Autor: HouseMarket.pl 15 lutego 2016 10:49

Pierwszy budynek osiedla Idea znajduje się w końcowej fazie robót związanych ze stanem surowym. - Rozpoczęliśmy roboty instalacyjne: elektryczne, wentylacyjne i sanitarne oraz wykończeniowe hali garażowej - informuje kierownik projektu Ireneusz Chaber i dodaje: Już niebawem rozpoczynamy prace wykończeniowe wewnętrzne: tynki i posadzki – korzystne warunki atmosferyczne przyspieszają rozpoczęcie kolejnych faz budowy.

W 7-kondygnacyjnym budynku B1 znajdzie się 86 mieszkań oraz dwa lokale usługowe. Większość z nich to mieszkania 2- i 3-pokojowe o metrażach od 41 do 69 mkw., ale w ofercie nie zabraknie również mieszkań 4-pokojowych o powierzchniach do 92 mkw. Cena metra kw. rozpoczyna się od 6395 zł. Wszystkie mieszkania, w zależności od położenia, będą posiadać balkon lub taras bądź zielony ogródek. W budynku znajdą się również cichobieżne i energooszczędne windy oraz hala garażowa zarówno dla aut i rowerów. 

Budowa pierwszego budynku osiedla realizowanego przez Euro Styl rozpoczęła się w lipcu. Na ponad 4-hektarowym terenie powstanie 11 budynków mieszkaniowych oraz dwa budynki usługowe. Ważnym aspektem tej inwestycji jest atrakcyjne zagospodarowanie otwartej przestrzeni publicznej oraz jej współtworzenie przez polskich artystów: malarzy, grafików, fotografów czy rzeźbiarzy, którzy ozdobią elewacje, a także zaprojektują niektóre elementy małej architektury. Osiedle Idea ma być unikatowe i tętniące życiem, stąd tak szczegółowe oraz ciekawe zaprojektowanie otwartej i dostępnej nie tylko dla mieszkańców – przestrzeni publicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych