PARTNER PORTALU

Pionierskie Wiślane Tarasy 2.0

W tym roku rozpoczęto budowę innowacyjnego osiedla Wiślane Tarasy 2.0. Inwestycję zlokalizowano przy ulicach Grzegórzeckiej i Podgórskiej w Krakowie, tuż przy Bulwarach Wiślanych w zielonej dzielnicy Grzegórzki, w bezpośrednim sąsiedztwie już ukończonego osiedla Wiślane Tarasy. To wyjątkowe miejsce na mapie miasta.

Autor: HouseMarket.pl 15 listopada 2017 15:44

Łatwy dostęp do wielu udogodnień kulturalno-rozrywkowych, środków komunikacji miejskiej oraz terenów zielonych wyróżniają Wiślane Tarasy 2.0 pośród innych inwestycji mieszkaniowych w Krakowie. Lokalizacja w centrum miasta, bliskość Rynku Głównego, Starego Kazimierza oraz świetne połączenie z największym regionalnym lotniskiem w Polsce czynią tę inwestycję jedyną w swoim rodzaju.

Projekt Wiślane Tarasy 2.0 to ewolucyjne podejście do tego samego zamierzenia inwestycyjnego, z naciskiem na zastosowanie nowoczesnej architektury oraz całej palety udogodnień dla mieszkańców. Wiślane Tarasy 2.0 to nie tylko apartamenty, to pionierski sposób myślenia o mieszkaniach oraz o inwestycji jako samowystarczalnej całości.

Wyjątkowa przestrzeń Wiślanych Tarasów 2.0 to połączenie nowej inwestycji z funkcjonującym osiedlem z pełną infrastrukturą towarzyszącą i bogatym profilem usług, które docelowo stworzą wyjątkowy kompleks pełen światowej klasy udogodnień. Wyróżnia je futurystyczna forma architektoniczna i zielone strefy wypoczynku zgodne ze współczesnym ekotrendem. W inwestycji połączono oryginalny design i sztukę: stylowe fontanny w kształcie gejzerów i kul, podświetlane aluminiowe konstrukcje porośnięte roślinnością pnącą, żywe ogrody wertykalne, modernistyczne rzeźby oraz stalowe drzewa inspirowane Podniebnym Lasem z Singapuru. Stworzono przestronne dziedzińce z niekonwencjonalnie zaaranżowaną zielenią i małą architekturą oraz nowoczesnym placem zabaw.

Wiślane Tarasy 2.0 mieszczą się na terenie dawnych Zakładów Budowy Maszyn i Aparatury im. Ludwika Zieleniewskiego, które są jedną z najstarszych firm branży budowy maszyn w Polsce. Założone przed 200 laty przez Antoniego Zieleniewskiego, nieprzerwanie produkują szeroki asortyment części, urządzeń i maszyn. W 2008 roku fabryka została przeniesiona do Niepołomic.
Zieleniewski to nazwa legenda, od stuleci zawsze żywy symbol możliwości i ambicji polskiego przemysłu maszynowego. Zmieniając przeznaczenie tego terenu inwestor chciał uszanować to wyjątkowe miejsce z ponad 200-letnią tradycją, stąd idea stworzenia na terenie inwestycji Wystawy
z galerią zdjęć upamiętniającą historię dawnych Zakładów Zieleniewskiego.

Osiedle jest wyjątkowym połączeniem niebanalnej architektury z oryginalną formą sztuki, która jest nieodzownym elementem nowoczesnego designu. Wiślane Tarasy 2.0 swoim kształtem, sposobem wykończenia i zagospodarowania nawiązują stylem do architektury największych światowych metropolii. Forma architektoniczna wyróżnia się futurystycznym designem z kaskadowo wznoszącymi się tarasami, licznymi przeszkleniami, ogrodami zimowymi oraz ekskluzywnymi widokowymi
penthousami na najwyższych kondygnacjach.

Wiślane Tarasy 2.0 to pierwsze takie osiedle w Krakowie pełne światowej klasy udogodnień, tzw. special facilities, które w maksymalny sposób zapewnią jej mieszkańcom wysoki komfort życia i wygodę. Wartością dodaną dla inwestycji jest również szeroki wachlarz usług dostępnych w obrębie istniejącej części osiedla Wiślane Tarasy.

W obrębie wybranych zielonych stref zostanie zastosowana metoda haloterapii, dzięki której ze specjalnie zaprojektowanych konstrukcji porośniętych odpowiednio dobraną roślinnością będzie rozpylany suchy aerozol solny tworząc leczniczy mikroklimat.

Niekonwencjonalnie zaprojektowane zielone strefy wypoczynku będą wyposażone w podświetlane konstrukcje aluminiowe i rośliny pnące. Powstaną też ogrody wertykalne, czyli ściany z żywych roślin pełnią zarówno funkcję dekoracyjną, jak i proekologiczną. Działają jak naturalny filtr powietrza, wchłaniają zanieczyszczenia z otoczenia produkując przy tym tlen oraz regulują poziom wilgotności powietrza, stanowiąc jednocześnie żywą termoizolację.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych