PARTNER PORTALU

Piotrków Trybunalski: Nabór do nowych mieszkań

W dwóch nowych blokach Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Piotrkowie Trybunalskim, które powstaną przy ul. Broniewskiego zamieszka 67 rodzin. Startuje nabór na najem tych lokali.

Autor: HouseMarket.pl 05 stycznia 2016 16:24

Miasto przekazało na rzecz TBS działkę pod budowę bloków, gotowy jest już projekt budynków, a w styczniu ruszy nabór na najem lokali. Jak informują pracownicy TBS nabór zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy z nich odbędzie się 20 stycznia w godz. 8.-15.

W tym terminie wnioski będą przyjmowane od osób fizycznych posiadających tytuł prawny do lokalu mieszkalnego stanowiącego własność miasta, które zobowiązały się zrzec tego tytułu i opuścić lokal z dniem zawarcia umowy najmu z towarzystwem. Wnioski złożyć mogą też m.in. wychowujący przynajmniej jedno własne lub przysposobione dziecko, którzy zawarli z TBS umowę w sprawie partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego.

Po zakończeniu pierwszego etapu naboru, pozostałe lokale zostaną przeznaczone do drugiego etapu, który odbędzie się 27 stycznia w godz. 8.-15. Wnioski wydawane będą w siedzibie TBS (Al. 3-go Maja 31) w pokoju 26, a nabór prowadzony będzie z zachowaniem kryteriów pierwszeństwa określonych w regulaminie kryteriów i trybu przeznaczenia mieszkań.

Aby złożyć wniosek należy spełnić przesłanki ustawowe dotyczące: dochodu gospodarstwa domowego wnioskodawcy, nieposiadania tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie miasta, wpłaty partycypacji w wysokości 25 proc. wartości lokalu mieszkalnego oraz wpłaty kaucji zabezpieczającej najem w wysokości rocznego czynszu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych