PARTNER PORTALU

Piotrków Trybunalski: TBS szuka najemców

Zbliża się drugi termin naboru najemców do 67 mieszkań, które powstaną w dwóch nowych blokach Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Broniewskiego.

Autor: HouseMarket.pl 21 stycznia 2016 14:27

W pierwszym terminie o mieszkania mogli aplikować tylko najemcy mieszkań komunalnych. Zainteresowanie było niższe niż liczba lokali planowanych do wybudowania, dlatego w najbliższą środę, 27 stycznia odbędzie się otwarty nabór chętnych.

Jak wyjaśnia piotrkowski magistrat, nabór będzie prowadzony z zachowaniem kryteriów pierwszeństwa określonych w regulaminie kryteriów i trybu przeznaczenia mieszkań.

Gdyby w drugim terminie zgłosił się ktoś, kto mógł uczestniczyć, a z jakichś powodów nie wziął udziału w pierwszym naborze, to ma pierwszeństwo w przydziale mieszkania.

Aby złożyć wniosek należy spełnić przesłanki ustawowe dotyczące: dochodu gospodarstwa domowego wnioskodawcy, nieposiadania tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie miasta, wpłaty partycypacji w wysokości 25 proc. wartości lokalu mieszkalnego oraz wpłaty kaucji zabezpieczającej najem w wysokości rocznego czynszu. Zapisy odbywać się będą w siedzibie Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych