PARTNER PORTALU

Piotrkowski magistrat planuje budowę kamienic

Piotrków Trybunalski planuje rozpocząć w tym roku budowę kamienic przy ul. Garncarskiej. W ten sposób wystartuje projekt „Młode Stare Miasto”.

Autor: HouseMarket.pl 12 stycznia 2016 16:45

W ramach inwestycji powstanie kamienica oraz oficyna w podwórzu. Łącznie zamieszka tam 15 rodzin – dziewięć mieszkań w kamienicy i sześć w oficynie. Lokale, jakie znajdą się w budynkach przy ulicy Garncarskiej, będą o podwyższonym standardzie i wykończone pod klucz. Ich powierzchnia ma wynieść od około 35 do 64 metrów kwadratowych. Jak informuje piotrkowski magistrat, preferencyjna oferta najmu mieszkań kierowana będzie do młodych małżeństw.

- Działania samorządu mają zachęcić prywatnych przedsiębiorców do inwestowania w tę część miasta. W ten sposób ze zdewastowanej jeszcze kilka lat temu dzielnicy uczynimy miejsce zamieszkania, spotkań, wypoczynku, rekreacji i przyjazne biznesowi – tłumaczy prezydent Krzysztof Chojniak.

Miasto planuje też w tym roku uzbroić działki. Nowe sieci powstaną m.in. na osiedlu Jeziorna, w rejonie ulic Broniewskiego i Wierzejskiej oraz w ulicach Żabiej, Asnyka, Rzemieślniczej, Regatowej, Żołędziowej, Świeżej, Chabrowej, Strzelniczej, Zawiłej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych