PARTNER PORTALU

PKP szykuje inwestycję na warszawskiej Ochocie

Prawie 19 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowo-komercyjnej powstanie w nowej inwestycji PKP w Warszawie. Za 6 lat największa polska firma kolejowa zmieni oblicze ulicy Szczęśliwickiej.

Autor: Housemarket.pl 02 października 2015 13:13

Inwestycja powstanie przy ul. Szczęśliwickiej 62 - w miejscu obecnej siedziby PKP. Spółka przeniesie się do nowej lokalizacji już w przyszłym roku, a nieruchomość zostanie przekształcona na potrzeby mieszkaniowo-komercyjne.

PKP nie będzie realizowało inwestycji samodzielnie. Firma rozpoczęła poszukiwania branżowego partnera dla jej budowy.

Odległy termin realizacji projektu wynika z kwestii prawnych. Jak tłumaczy Jarosław Bator, członek zarządu PKP, uchwalony przed laty miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego zakłada zagospodarowanie działki pod funkcje edukacyjne z dopuszczeniem biur. Wynika to z dawnego wykorzystania nieruchomości jako akademika. PKP zamierza podjąć działania mające na celu zmianę planu, ewentualnie porozumieć się z miastem na temat interpretacji jego zapisów umożliwiających zabudowę mieszkaniową.

Obecny projekt zakłada zagospodarowanie 1,47 ha nieruchomości. Na terenie inwestycji powstanie 18,8 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej i komercyjnej. W pobliżu znajduje się m.in. Park Zachodni i Park Szczęśliwicki. W odległości 600 metrów funkcjonuje centrum handlowe Blue City.

Wartość inwestycji to około 35 mln złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych