PARTNER PORTALU

Plan zagospodarowania Gdyni Międzytorze gotowy do końca 2015 r.

Nowoczesne mieszkania, biura, hotel i powierzchnie handlowe to część projektu nowego centrum Gdyni. Ostateczny plan zagospodarowania terenu ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Autor: housemarket.pl 07 maja 2015 18:18

PKP, które za pomocą spółki Xcity Investment i we współpracy z partnerami rozwija na swoich terenach projekty deweloperskie planuje zagospodarować 14-hektarową działkę w Gdyni Międzytorze. Gigantyczna inwestycja zakłada rewitalizację terenu na styku ulic Wendy, Polskiej i Janka Wiśniewskiego, niedaleko dworca kolejowego. Według wstępnej koncepcji na Międzytorzu pojawią się kompleksy mieszkalne, biura, zabudowa handlowa i i hotelowa. Łączna powierzchnia komercyjna i mieszkaniowa wyniesie 345 tys. mkw.

Projekt podzielony będzie na kilka etapów, w pierwszym - ruszy budowa obiektów mieszkalnych i handlowych na terenach najbliżej dworca. Partnerem PKP w inwestycji jest Poczta Polska i gdyńska Grupa Inwestycyjna Semeko, która ma duże doświadczenie w realizacji projektów deweloperskich na terenie Gdyni. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 722 mln euro.

Budowa Gdyni Międzytorze rozpocznie się w 2017 roku. Do końca br. ma być gotowy plan zagospodarowania, od którego zależy ostateczny kształt inwestycji. Jej zakończenie zaplanowano na rok 2026.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych