PARTNER PORTALU

Plan zagospodarowania Gdyni Międzytorze gotowy do końca 2015 r.

Nowoczesne mieszkania, biura, hotel i powierzchnie handlowe to część projektu nowego centrum Gdyni. Ostateczny plan zagospodarowania terenu ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Autor: housemarket.pl 07 maja 2015 18:18

PKP, które za pomocą spółki Xcity Investment i we współpracy z partnerami rozwija na swoich terenach projekty deweloperskie planuje zagospodarować 14-hektarową działkę w Gdyni Międzytorze. Gigantyczna inwestycja zakłada rewitalizację terenu na styku ulic Wendy, Polskiej i Janka Wiśniewskiego, niedaleko dworca kolejowego. Według wstępnej koncepcji na Międzytorzu pojawią się kompleksy mieszkalne, biura, zabudowa handlowa i i hotelowa. Łączna powierzchnia komercyjna i mieszkaniowa wyniesie 345 tys. mkw.

Projekt podzielony będzie na kilka etapów, w pierwszym - ruszy budowa obiektów mieszkalnych i handlowych na terenach najbliżej dworca. Partnerem PKP w inwestycji jest Poczta Polska i gdyńska Grupa Inwestycyjna Semeko, która ma duże doświadczenie w realizacji projektów deweloperskich na terenie Gdyni. Całkowity koszt przedsięwzięcia szacowany jest na 722 mln euro.

Budowa Gdyni Międzytorze rozpocznie się w 2017 roku. Do końca br. ma być gotowy plan zagospodarowania, od którego zależy ostateczny kształt inwestycji. Jej zakończenie zaplanowano na rok 2026.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych