PARTNER PORTALU

Płock tworzy Otwarty Katalog Inwestycji Miejskich. W planach m.in. osiedla mieszkaniowe

Urząd Miasta Płocka przygotowuje Otwarty Katalog Inwestycji Miejskich, w którym zapisze kolejność realizacji najważniejszych przedsięwzięć do 2030 r. oraz źródła ich finansowania. Wśród planowanych inwestycji znajdą się również osiedla mieszkaniowe.

Autor: PAP 26 maja 2015 18:04

Wśród przedsięwzięć objętych katalogiem, który ma być gotowy w ciągu kilku miesięcy, znajdą się zarówno zadania o charakterze ogólnomiejskim, np. budowa sali koncertowej czy stadionu sportowego, jak również bardziej lokalne, obejmujące poszczególne osiedla mieszkaniowe, np. budowa miejsc parkingowych w kilku wyznaczonych wcześniej lokalizacjach.

"Wykorzystując szansę, jaką daje nowa perspektywa unijna 2014-20 chcielibyśmy skatalogować inwestycje istotne dla miasta, także te, zgłaszane przez samych mieszkańców, proponując jednocześnie ich realizację w kolejnych latach wraz z opisem źródeł finansowania. To ważne dla planowania zadań, ich kosztów oraz właściwego wykorzystania środków" - powiedział wiceprezydent Płocka ds. rozwoju i inwestycji Jacek Terebus. Zaznaczył przy tym, że istotne w ramach OKIM jest opracowanie planu inwestycji w szerszym ujęciu, np. łącząc w jedno zadanie szereg przedsięwzięć modernizacyjnych. "Inwestycje obejmujące większą liczbę obiektów mają większą szansę na pozyskanie dofinansowania zewnętrznego niż pojedyncze projekty. Chodzi też o to by inwestycje osiedlowe, zgłaszane przez mieszkańców, złożyć w jeden projekt i pogrupować. W ten sposób powstaną koncepcje dla całych osiedli. To wpłynie też na obniżenie kosztów inwestycji" - ocenił Terebus.

Plan ma objąć zadania na łączną kwotę 2,5 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych