PARTNER PORTALU

Pocztovia Residence. Dialog architektury z pruską cegłą

Basiewicz Developer zamierza szpalerem apartamentów odbudować renomę ełckiej starówki. Z okien mieszkań widać ceglane pruskie budynki poczty i szkoły. Naturalna aura zieleni doskonale komponuje się z rdzawą czerwienią historycznych gmachów.

Autor: HouseMarket.pl 02 maja 2016 09:51

Ze skwerku przy ulicy Armii Krajowej i Małeckich w Ełku już zniknęły stojące tam niegdyś kioski. Działka stała się miejscem nowej inwestycji - Pocztovia Residence budowanej przez firmę Basiewicz Developer.

W modernistycznej idei Pocztovia Residence architektura dialoguje z tradycyjną pruską cegłą. Wznosząc Pocztovia Residence deweloper chce odbudować rezydencjalny styl miejsca nadając mu innowacyjny wygląd. Tym przedsięwzięciem zamierza jednocześnie odbudować starówkę Ełku.

Skwer to centralna i prestiżowa lokalizacja w Ełku. Miejsce inwestycji sąsiaduje z parkiem, w którym drzewa posadzono na cześć cesarzy Fryderyka III i Wilhelma. Wspaniałe okazy starodrzewu na czele z pomnikiem przyrody dębem i lipami drobnolistnymi tworzą naturalną kurtynę i prestiżowy mikroklimat miejsca.

Apartamenty oferują widok na wyjątkowy historyczny park, któremu w 1913 r. nadano imię Królowej Luizy. Postać ta swoją nietuzinkową urodą łamała wszelkie dworskie konwenanse. Jej bezpretensjonalny styl życia inspirował projektantów rezydencji. Warto też wspomnieć, że szpaler ozdobnych lip drobnolistnych posadzono na pamiątkę wojny wyzwoleńczej z Napoleonem.

Widok z mieszkań jest otwarty na ceglane pruskie budynki poczty i szkoły. Naturalna aura zieleni doskonale komponuje się z rdzawą czerwienią historycznych gmachów. Architekt zaplanował przy okazałych apartamentach również halę garażową na 70 samochodów.

Na parterze inwestycji znajdzie się 10 lokali usługowych, które zajmą 1100 mkw. Pozostałe pięć kondygnacji zawiera 60 apartamentów od 40 do 140 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych