PARTNER PORTALU

Podpoznańskie inwestycje przyciągają aktywnych

Wiele osób, wybierając lokalizację swojego przyszłego domu stawia na podpoznańskie inwestycje. Tam możliwości aktywnego spędzaniu czasu są prawie nieograniczone.

Autor: HouseMarket.pl 10 maja 2016 14:45

Według statystyk CBOS-u aż 74 procent młodych ludzi chciałoby mieszkać w spokojnym miejscu poza miastem. Jednocześnie 65 procent Polaków deklaruje, że w ciągu ostatniego pół roku regularnie podejmowało którąkolwiek z aktywności fizycznych – zaznaczono w badaniu IQS. Najczęściej biegamy i jeździmy na rowerze. 45 procent z nas zapewnia, że w związku z rozkwitającą wiosną, zamierza zwiększyć częstotliwość uprawiania sportu. Dlatego dobrze mieć ulubione trasy biegowe, czy rowerowe w pobliżu domu.

- Już teraz duża część potencjalnych klientów kieruje się takimi czynnikami – mówi Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. – Dlatego Osiedle Rodzinny Zakątek w Błażejewku to naturalny wybór. Mieszkając tutaj, można zaplanować trening lub rowerową wycieczkę o każdej porze dnia, bez ograniczeń, w zasadzie tuż obok. Takich możliwości nie daje nam nawet najbardziej renomowany klub fitness – zaznacza.

Błażejewko koło Kórnika, gdzie trwa rozbudowa Osiedla Rodzinny Zakątek, słynie ze sportowych tradycji. Stąd pochodzi Zenon Jaskuła, jeden z najlepszych polskich kolarzy, który zajął trzecie miejsce w 1993 roku w Tour de France. Ponadto osiedle znajduje się w sąsiedztwie czerwonego szlaku turystycznego, prowadzącego z Zaniemyśla przez miejscowości Jeziory Wielkie, Błażejewko, Błażejewo, Bnin, Kórnik, Mościenicę, Borówiec, Kamionki aż do Rogalina (razem 22 km). Ten szlak wiedzie głównie brzegiem jezior i przez lasy, jest dostosowany do jazdy rowerem. – Dla sportowców taka lokalizacja to luksus, w dodatku dostępny na co dzień – zauważa Maciej Bartczak. Dziś bycie wysportowanym to styl życia. Podmiejskie tereny, pełne ścieżek biegowych czy tras rowerowych przyciągają amatorów i zawodowców. Zlokalizowane obok inwestycje mieszkaniowe na tym korzystają.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych