PARTNER PORTALU

Podróż przez luksusy Warszawy z Tétris

Cosmopolitan, Twarda 4, a teraz Park Lane na Podchorążych – to wizytówka projektów Tétris, międzynarodowego specjalisty w zakresie Design&Build.

Autor: HouseMarket.pl 30 maja 2016 13:04

Kilka tygodni temu zakończyła się budowa najnowszych, prestiżowych apartamentów usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Łazienek, realizowanych na zlecenie Tacit Investment.

Kiedy pomyślimy o cenie 10 mln zł za apartament w centrum Warszawy, można sobie uzmysłowić, jak wysoka poprzeczka stawiana jest wykonawcy. O ile design jest tym, co kupuje duszę klienta, o tyle jakość będzie przez kolejne lata pracowała na wartość nieruchomości i zadowolenie jej lokatora.

Tétris wykonał dla Park Lane sześć ekskluzywnych apartamentów, każdy o powierzchni 280 mkw. Do tego hol wejściowy i hole windowe, powierzchnię biurową oraz części wspólne. Firma odpowiadała za wszystkie prace budowlane oraz koordynację elementów meblowych. Całość prac zrealizowano w sześć miesięcy, w ścisłej współpracy z inwestorem oraz pracownią architektoniczną De Novo.

– Dobór każdego z elementów wykończeniowych był poprzedzany analizą jakości i trwałości, wszystko musiało być perfekcyjnie zamontowane i zabezpieczone. W takich projektach najmniejszy detal ma wpływ na efekt końcowy – zauważa Krzysztof Poznański, zarządzający pracami po stronie Tétris Design&Build.

Park Lane w wyższym standardzie

Ciekawym aspektem technicznym w przypadku Park Lane było wykonanie wnętrz w standardzie o wiele wyższym od obowiązujących norm. Budynek istniał wcześniej, teraz stare mieszkania zostały wyburzone, a na ich miejscu powstały nowe.

Wyzwaniem było więc położenie od początku wszystkich instalacji oraz sprzężenie designu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi. Przykładem efektu takich zabiegów jest działający dziś w apartamentach system HMS, który pozwala przy użyciu na przykład smartfona sterować automatycznie oświetleniem, temperaturą czy muzyką.

Warto spojrzeć na tę inwestycję także z ekonomicznego punktu widzenia. Takie przedsięwzięcie to duża szansa dla inwestora, ale też ryzyko. Dla przyszłego lokatora liczy się jakość, design i lokalizacja. Dla inwestora: szybkie wykonanie projektu w ramach zaplanowanego budżetu. I tu korzyść ze współpracy ze sprawdzonymi na rynku wykonawcami.

– Każda nowa inwestycja, szczególnie tak prestiżowa, to wyzwanie biznesowe. Dlatego musimy mieć pewność, że zaplanowane prace będą ukończone w terminie i w ramach założonego na początku budżetu. Jakość i design budują markę miejsca. Natomiast rzetelny partner fit-outowy zapewnia spokojny sen inwestorowi – podsumowuje prace Piotr Kiser z Tacit Investment.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych