PARTNER PORTALU

Podsumowujemy rok 2017 na Osiedlu Franciszkańskim

Na Osiedlu Franciszkańskim rok 2017 upłynął pod znakiem dobrej koniunktury. Inwestor projektu - TDJ Estate - we wrześniu wprowadził do oferty kolejne lokale, które spotkały się z dużym zainteresowaniem klientów. Generalny wykonawca rozpoczął już roboty ziemne pod budowę dwóch nowych budynków.

Autor: housemarket.pl 13 grudnia 2017 11:28

Ostatnie miesiące na Osiedlu Franciszkańskim w Katowicach upłynęły pod znakiem zmian. Wiązały się one przede wszystkim z realizacją III etapu inwestycji, obejmującego 246 lokali. W połowie roku do grona Ligocian dołączyli właściciele mieszkań udostępnionych w ramach drugiej fazy osiedla. Ponadto po raz pierwszy na terenie inwestycji powstała sponsorska stacja rowerów miejskich.

Aktualnie ku końcowi zbliżają się odbiory mieszkań znajdujących się w budynkach nr 5A, 5B i 5C.
W części z nich właściciele rozpoczęli już prace wykończeniowe. Równolegle prowadzone są roboty wewnątrz trzech pozostałych budynków III etapu inwestycji. W przestrzeniach wspólnych i na klatkach schodowych trwają prace glazurnicze, a w wejściach do lokali pojawiły się ościeżnice. Postęp widać też w montażu instalacji grzewczej i osprzętu elektrycznego. Wydawanie kluczy do mieszkań
w budynkach nr 6A, 6B i 6C zaplanowano na I kwartał 2018 r.

– Jako inwestora, cieszy nas fakt, że na Osiedlu Franciszkańskim przybywa mieszkańców. W tym roku niektórzy z nich po raz pierwszy spędzą święta w swoim nowym „M”. Wierzymy, że będzie to czas wyjątkowy i radosny - mówi Maciej Wójcik, prezes zarządu TDJ Estate. - Jednocześnie liczymy, że grono ligockich sąsiadów będzie się sukcesywnie powiększało. Udostępniona na początku września oferta IV etapu wzbudziła duże zainteresowanie na rynku, dlatego z optymizmem czekamy na powitanie Nowego Roku - dodaje.

Z początkiem IV kwartału 2017 r. generalny wykonawca rozpoczął prace przy IV fazie inwestycji.
W ramach tego etapu zaplanowano dwa nowe budynki, w których łącznie znajdzie się 90 mieszkań
i 13 lokali usługowych. Oba powstaną wzdłuż ul. Książęcej w Katowicach i będą składały się z sześciu kondygnacji nadziemnych i jednopoziomowego garażu podziemnego. Obecnie trwają prace ziemne, związane z przygotowaniem wykopu pod fundamenty.

Pracom budowlanym towarzyszy również sukcesywna sprzedaż lokali. Klienci mogą jeszcze wybierać spośród wolnych mieszkań III i IV etapu. Na początku 2018 r. inwestor planuje rozszerzyć ofertę IV fazy inwestycji o lokale z budynku nr 8.

– Mijający rok oceniamy bardzo pozytywnie. Sprzedaliśmy 180 mieszkań, kolejnych kilkadziesiąt jest zarezerwowanych. Osiedle Franciszkańskie rozwija się i wciąż przyciąga nowe osoby, które poszukują mieszkania w zielonej, spokojnej okolicy. Nie zapominamy także o naszych obecnych mieszkańcach.
Z myślą o nich m.in. włączyliśmy się w obchody Święta Kwitnących Głogów oraz uruchomiliśmy stację rowerową. Mamy nadzieję, że w przyszły rok będzie równie udany – mówi Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. Sprzedaży, TDJ Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych