PARTNER PORTALU

Pokój z widokiem na Londyn

Dom, choć przypomina statek, nie pływa. Stoi na dachu z widokiem na Tamizę. Mogą w nim nocować dwie osoby i tylko przez jedną noc. Nie wolno im zapraszać gości.

Autor: HouseMarket.pl 20 stycznia 2016 13:37

Wyglądający jak łódź projekt budynku został wybrany w specjalnym konkursie, na który nadeszło 500 prac. Autorami zwycięskiego pomysłu zostali: londyński architekt David Kohn i brytyjska artystkę Fiona Banner. Inspirowali się statkiem Roi des Belges, którym Joseph Conrad podróżował do kolonialnego Konga. Dlatego dom przypomina parowiec z 1920 r. Zajął najlepszą miejscówkę widokową w Londynie – nad Tamizą, na dachu największego centrum artystycznego Southbank Centre Queen Elizabeth Hall.

Górny pokład zapewnia niezakłócony widok na panoramę Londynu. Do budynku wjeżdża się przez dwie minuty brzęczącą windą. Wnętrze przypomina bardziej wiejską chatę niż ekskluzywny pokój hotelowy. Na ścianach jest boazeria z barwionego na czerwono drewna, którą urozmaicają białe i niebieskie elementy.

Wyposażenie można uznać raczej za spartańskie. Jest kuchnia z umywalką, lodówką i kuchenką mikrofalową oraz dwuosobowa sypialnia, której największym atutem są panoramiczne okna. Z łazienki przez okrągłe okno można podziwiać m.in. Katedrę Św. Piotra i London Eye. Hol wejściowy usytuowany jest na rufie.

Na dachu noclegowy statek ma wyglądającą na zabytkową turbinę wiatrową, która produkuje prąd dla centrum, na którym stoi. Pokój z widokiem na Londyn zyskał renomę. Bywali w nim m.in. słynni artyści: David Byrne czy Michael Ondaatje.

Obowiązkiem każdego lokatora jest prowadzenie dziennika pokładowego. Pobyty mogą być tylko jednodobowe i dla dwóch osób. Nie wolno im przyjmować gości. Nocleg kosztuje 300 funtów za parę. Zameldować się należy o 15., a wymeldować przed 11. następnego dnia.

Tymczasowo statek jest zamknięty dla komercyjnych lokatorów w związku z remontem centrum artystycznego. Budowla należy do brytyjskiej organizacji Living Architecture, która proponuje odpoczynek wyłącznie w przestrzeniach zaprojektowanych przez wybitnych architektów. Specjalizuje się w tworzeniu fantazyjnych projektów w niecodziennych miejscach Anglii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych