PARTNER PORTALU

Polnord chce wybudować rekordową liczbę mieszkań

Uruchomienie 13 inwestycji to cel, jaki chce zrealizować w drugiej połowie roku Polnord. Deweloper zamierza wprowadzić do sprzedaży rekordową w swojej historii liczbę mieszkań.

Autor: HouseMarket.pl 13 lipca 2015 09:05

Na cały 2015 rok Polnord przewidział realizację 17 inwestycji. Są to zarówno nowe projekty, jak i kolejne budynki w ramach wieloetapowych inwestycji.

- W pierwszej połowie roku rozpoczęliśmy cztery projekty, pozostałe, czyli zdecydowana większość ruszy w drugiej połowie 2015 – mówi Tomasz Sznajder, wiceprezes spółki Polnord. – Wejdziemy na plac budowy w warszawskim Wilanowie, w Trójmieście, Szczecinie i Olsztynie. Łącznie planujemy wprowadzić w br. około 2,5 tys. mieszkań. To najwięcej w historii spółki.

Polnord nie bierze obecnie pod uwagę wejścia na nowe rynki. – Jesteśmy deweloperem obecnym nie tylko w Warszawie i Trójmieście, ale realizujemy projekty w Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi i Olsztynie – wylicza Tomasz Sznajder.  – Rozważamy raczej koncentrację działalności na rynkach o dużym potencjale rozwoju i z gwarancją dużego popytu.

Deweloper nie ukrywa, że w realizacji planów pomocny może okazać się MdM. – Rządowy program bardzo silnie stymuluje rynek. Mamy projekty, w których sprzedają się głównie mieszkania kwalifikujące się do dopłat. To konkretne wsparcie ze strony państwa – mówi Tomasz Sznajder. - w tej chwili nawet warszawskie inwestycje, które są droższe niż w innych miastach mogą zakwalifikować na dopłaty MdM. Przykładem tego typu inwestycji może być Brzozowy Zakątek na Wilanowie, w którym duża pula mieszkań mieści się w limicie dopłat.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych