PARTNER PORTALU

Polnord uzupełnia bank ziemi w Gdańsku

W dniu 28 listopada Polnord podpisał przedwstępną umowę zakupu nieruchomości położonej w bezpośrednim sąsiedztwie Głównego Miasta w Gdańsku. Inwestor planuje tu budowę kolejnych mieszkań.

Autor: housemarket.pl 29 listopada 2017 09:53

Na działce o powierzchni 1764 mkw. powstaną lokale mieszkalne o łącznej powierzchni sprzedażnej 5870 mkw. Polnord planuje zakończenie inwestycji w 2020 r.

Z uwagi na bliskość najbardziej reprezentacyjnej, historycznej dzielnicy Gdańska, obszar obejmujący nieruchomość będzie podlegał w najbliższych latach przemianom rewitalizacyjnym, skutkującym wymianą powojennej substancji budowlanej na nowoczesne, ale stylowe obiekty nawiązujące swoim charakterem do gotycko-renesansowej oraz barokowej zabudowy Głównego Miasta. Powstające tu obiekty całkowicie zmienią charakter Starego Przedmieścia.

- Polnord dysponuje dużym bankiem ziemi, który jest konsekwentnie uzupełniany o nowe nieruchomości. Aktywnie poszukujemy działek w atrakcyjnych punktach największych aglomeracji w Polsce. W kręgu naszych zainteresowań znajdują się działki o uregulowanej sytuacji prawnej, wolne od roszczeń, objęte planami zagospodarowania przestrzennego bądź decyzjami o warunkach zabudowy. Nieruchomość w Śródmieściu Gdańska spełnia te wymogi – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych