PARTNER PORTALU

Polnord uzupełnia bank ziemi w Trójmieście

Polnord podpisał warunkową umowę dotyczącą nabycia nieruchomości położonej w gdańskiej dzielnicy Stogi, w bezpośrednim sąsiedztwie plaży. Jedynym warunkiem zawarcia umowy przeniesienia nieruchomości jest nieskorzystanie z prawa pierwokupu przez Skarb Państwa, reprezentowany przez Lasy Państwowe.

Autor: housemarket.pl 31 października 2017 15:14

Działka, o łącznej powierzchni 8 402 mkw, bezpośrednio przylega do zakupionych przez Polnord w lipcu br. nieruchomości, na których spółka planuje wybudować 276 apartamentów wakacyjnych. Zakup przylegającej działki umożliwi lepsze zagospodarowanie posiadanych nieruchomości, a tym samym podniesie atrakcyjność posiadanego już terenu. Na terenie zakupionej nieruchomości można wybudować kolejne 60 apartamentów wakacyjnych.

- Spółka dysponuje największym bankiem ziemi wśród firm deweloperskich w Polsce, ale nie rezygnuje z zakupu atrakcyjnych działek, zlokalizowanych na dynamicznie rozwijających się rynkach, uzupełniając ofertę sprzedażową o nowe inwestycje – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnord. - Nieruchomości, nabyte przez nas w pasie nadmorskim w Gdańsku, umożliwią nam stworzenie wyjątkowego projektu, w pełni wykorzystującego walory tego miejsca. Będzie to z pewnością wyróżniająca się oferta nad polskim morzem.

W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku Polnord sprzedała 1034 mieszkania - o 10 lokali więcej niż w całym 2016 roku. W III kwartale br. Polnord zakontraktował aż 383 lokale, ustanawiając tym samym nowy rekord sprzedaży w swojej 40-letniej historii.

W 2017 r. Polnord planuje sprzedać ok 1250 mieszkań a wprowadzić do sprzedaży ok. 1450 lokali.    

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych