PARTNER PORTALU

Połowa apartamentów Foksal 13/15 ma już swoich nabywców

Luksusowe apartamenty w zabytkowych kamienicach Foksal 13/15 w centrum Warszawy cieszą się zainteresowaniem. Zaledwie osiem miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży już połowa z nich znalazła swoich nabywców.

Autor: housemarket.pl 15 stycznia 2018 12:36

Sprzedaż apartamentów Foksal 13/15 rozpoczęła się w kwietniu 2017 r. Od początku cieszyły się zainteresowaniem - już w lipcu ponad jedna trzecia z nich miała swoich nabywców. Obecnie, pod koniec roku, około 50 proc. jest sprzedanych bądź zarezerwowanych. Po zakończeniu prac rewitalizacyjnych nowi właściciele wprowadzą się do jednej z najbardziej luksusowych inwestycji w Polsce. W sumie powstanie tu 55 komfortowych apartamentów o powierzchni od 47 do 200 mkw.

– Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania apartamentami Foksal 13/15. Potwierdza to nasze założenia, że w Polsce brakowało inwestycji, która łączyłaby w sobie najwyższej klasy zabytkową architekturę, bogatą historię, luksusowe udogodnienia i lokalizację w ścisłym centrum miasta. Nasz projekt wyznaczył nowy standard na polskim rynku nieruchomości luksusowych, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród odbiorców segmentu premium – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Kamienice przy ulicy Foksal 13 i 15 odzyskują dawną świetność i już niedługo na powrót staną się jednymi z najpiękniejszych rezydencji Warszawy. Obecnie trwają prace nad wzmocnieniem ich konstrukcji oraz nad odbudową częściowo rozebranych oficyn. Rekonstrukcja pierwotnego eklektycznego wystroju fasady Foksal 13, który budynek stracił w latach 30. XX w., zakończy się jesienią tego roku. To na zlecenie ówczesnego właściciela, Jana Wedla, frontową elewację zmodernizowano i pozbawiono ozdobnych detali. Kamienica zyskała wówczas nowoczesne udogodnienia m.in. pierwszą w Warszawie panoramiczną windę. Zgodnie z planami dewelopera ma ona wrócić na dawne miejsce.

Pieczołowitej konserwacji zostaną poddane oryginalne XIX-wieczne detale, które ocalały we wnętrzach kamienic: supraporty i portale zdobiące wystawne klatki schodowe, posadzki z białego marmuru, ręcznie kute balustrady i malowidła ścienne z neobarokowymi motywami. Nie mniej okazale zaprezentują się apartamenty – na ich sufitach będzie można znaleźć kilkadziesiąt rodzajów faset, rozet i listew. 

Do współpracy nad projektem zaproszono najlepszych specjalistów i zastosowano materiały najwyższej jakości. Aranżacją wnętrz zajmuje się renomowany holenderski architekt Eric Kuster, związany z marką Metropolitan Luxury, który słynie z prestiżowych realizacji dla gwiazd muzyki, kina i sportu. Projekt rewitalizacji kamienic opracowała z kolei wybitna specjalistka w zakresie historycznej architektury – architektka Anna Rostkowska z pracowni Proart we współpracy z renomowanym biurem SUD Architectes.

W apartamentach Foksal 13/15 znajdą się luksusowe udogodnienia dla mieszkańców, m.in. SPA z sauną i jacuzzi, sala fitness oraz tarasy na dachu ze strefą koktajlową i wspaniałym widokiem na centrum Warszawy. Nieszablonowym rozwiązaniem staną się na pewno pokoje gościnne, przeznaczone na wyłączny użytek lokatorów. W komfortowych warunkach można w nich będzie przyjąć bliskich bądź partnerów biznesowych. Budynki będą zaopatrzone w podziemny garaż z nowoczesnymi windami i platformami parkingowymi na 64 samochody.

Kamienice Foksal 13/15 powstały w latach 1895-1898 według projektu Artura Ottona Spitzbartha. W przeszłości swoje apartamenty posiadała w nich warszawska arystokracja i inteligencja. Mieszkały tam wybitne osobistości ze świata kultury, nauki, polityki i biznesu, m.in. Bolesław Eiger, Stefan Napierski, Zygmunt Badowski, Kazimierz Kubala czy Stanisław Grabski. Na przełomie XIX i XX wieku ulica Foksal należała do najbardziej prestiżowych adresów w mieście. Po zakończeniu rewitalizacji budynki odzyskają swój pierwotny charakter luksusowych śródmiejskich rezydencji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych