PARTNER PORTALU

Polskie firmy chcą budować osiedla w Turkmenistanie

Polskie przedsiębiorstwa budowlane szukają szansy na inwestycje w Turkmenistanie. To rynek trudny, ale bardzo perspektywiczny, bo w tym azjatyckim kraju powstaną setki kilometrów dróg i osiedla.

Autor: PAP 24 marca 2015 10:41

Grupa przedsiębiorców, m.in. z sektora budowlanego wraz z ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim uczestniczyła w ubiegłym tygodniu z misją gospodarczą w Turkmenistanie. Spotkali się oni z przedstawicielami turkmeńskiego biznesu. W najbliższych latach środkowoazjatycki kraj planuje duże inwestycje infrastrukturalne.

Uczestniczący w spotkaniach prezes firmy budowlanej Unibep Leszek Gołąbiecki podkreśla, że obecnie na rynku rosyjskim trudno liczyć na większy rozwój i dlatego jego firma rozgląda się na rynkach innych krajów rosyjskojęzycznych.

- Kraj rozwija się w tempie 10 proc. w skali roku i to rodzi nadzieje na znaczną liczbę inwestycji, szczególnie infrastrukturalnych - mówi.

Rozwój kraju jest widoczny na przykładzie Aszchabadu, w którym bardzo wiele budynków powstało stosunkowo niedawno.

- Widać, że są na to fundusze i państwo stawia na rozwój. Pomimo tego, że jest tu już sporo firm chińskich, tureckich i francuskich, myślę, że polskie firmy mogą tutaj znaleźć swoje miejsce. Trzeba ten rynek zbadać - dodaje.

Warto pamiętać o tym, iż zasady działalności gospodarczej na rynkach postradzieckich są podobne do siebie i przypominają zasady obowiązujące w Rosji - trzeba mieć licencję i założyć filę, czy przedstawicielstwo.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych