PARTNER PORTALU

Polskie lofty mają swój styl

Lofty u Scheiblera w Łodzi i Nowa Papiernia we Wrocławiu. Dwie inwestycje z loftami zbudowane na przestrzeni ostatnich 8 lat. Czym różnią się te projekty?

Autor: Housemarket.pl 30 lipca 2015 12:54

"U Scheiblera" powstało 421 nowoczesnych apartamentów jedno-, dwu- i trzypoziomowych o powierzchni od 30 do 180 mkw. Mieszkania charakteryzuje wysoki standard i nowoczesny styl. Lofty są doświetlone zarówno od zewnątrz, jak i przez wewnętrzne patio. W mieszkaniach zostały zachowane zabytkowe elementy konstrukcji takie jak ściany z charakterystycznej czerwonej cegły czy fragmenty instalacji. 

Budowa inwestycji w dawnej fabryce Schibelera. wystartowała w 2007 roku. Inwestor, firma Opal Property Dewelopments, z powodu kryzysu zbankrutowała. Dziś lofty wyprzedaje syndyk.

Nowa Papiernia to z kolei zupełnie nowy projekt  we Wrocławiu.  Na zlokalizowanym na Przedmieściu Oławskim miniosiedlu powstało 76 loftów i 53 nowych wysokich mieszkań, które są nimi inspirowane. Realizacja dopiero się zakończyła, a już prawie wszystkie lofty i mieszkania są sprzedane.

Inwestycja powstała w miejscu dawnej fabryki papieru. Ceglane gmachy przeszły generalny remont. Zachowały swój oryginalny charakter, a przy tym otrzymały nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają mieszkańcom codzienne funkcjonowanie. Co więcej, obok powstał nowy obiekt New Line z wysokimi mieszkaniami w klimacie loftów. Jego architektura oczywiście licuje z pofabrycznymi budynkami. Powstało również patio dla mieszkańców z małą architekturą i zielenią. Całość tworzy dzisiaj Nową Papiernię.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych