PARTNER PORTALU

Ponad 200-letnia historia, dawniej hotel i... zdobywca Oskara

Plac Bankowy to ważna część Warszawy. Zlokalizowany w tym miejscu biurowiec Plac Bankowy 1 łączy w sobie historię sięgającą XVIII w. z nowoczesnością dzisiejszych rozwiązań. Oto 8 niezwykłych faktów o Placu Bankowym 1, które naprawdę zaskakują!

Autor: housemarket.pl 21 lipca 2017 16:45

Kawałek Nowego Jorku w warszawskiej metropolii stworzył Allan Starski

Dziedziniec wraz z lokalami usługowymi zaprojektował hollywoodzki scenograf i zdobywca Oskara za scenografię do „Listy Schindlera” – Allan Starski. Starski, opierając się na światowym doświadczeniu scenograficznym, przemienił dawny Hotel Saski w przestrzeń przypominającą dekorację filmową.

Budynek może poszczycić się ponad 200-letnią historią

Dzieje budynku sięgają końca XVII wieku, kiedy to został zbudowany pałac Bielińskich. Następnie przebudowany w 1826 według projektu architekta Antonia Corazziego, który zaplanował reprezentacyjny plac, przy którym mieściły się budynki ważnych instytucji Królestwa Polskiego. Przez dziesięciolecia obiekty te były okazałymi siedzibami polskiej państwowości.

Był Hotelem Saskim

Po wojnie budynek został odbudowany i aż do lat 90. funkcjonował jako Hotel Saski. Po modernizacji i przebudowie w 2012 roku jest to ekskluzywny, wykorzystujący nowoczesne rozwiązania, biurowiec Plac Bankowy 1.

Dbałość o dziedzictwo kulturowe

Z uwagi na dbałość o dziedzictwo kulturowe, frontową elewację kamienicy przywrócono do historycznej formy z zachowaniem oryginalnych detali. Dzięki temu całość utrzymała rys historyczny oraz wpisała się w klimat i krajobraz starej części Warszawy.

Restauracja Der Elefant

Budynek zyskał nowe skrzydło, w którym mieści się restauracja Der Elefant z ogródkiem. Ta otwarta strefa miejska jest dostępna dla przechodniów tuż za szeroką bramą, która zapewnia ustronność.

Najemcy

Funkcjonalne przestrzenie klasy premium zostały tak zaaranżowane, aby spełniać szczególne, niestandardowe oczekiwania. Zlokalizowana w jednym z najlepiej skomunikowanych miejsc w Warszawie nowoczesna kamienica oferuje najwyższej jakości obsługę klientów. Do tego grona należą między innymi BBC Worldwide Polska, Sonova Polska, Stadler Polska. Swoją siedzibę ma również warszawskie biuro Grupy Lotos i renomowana Kancelaria Notarialna Błaszczak.

Co jeszcze oferuje?

Bankowy 1 to nie tylko biurowiec. Oprócz restauracji Der Elefant, która może poszczycić się ponad 25-letnią tradycją, działa tu również ekskluzywny butik Madison Avenue, który oferuje produkty znanej marki odzieżowej Brooks Brothers – nosili je prezydenci Stanów Zjednoczonych, pierwszy w Polsce, wyłącznie dla mężczyzn The Hermit Barber Shop, a także Fryzjer Damski EDF.

A czego nie widać?

Budynek został wzbogacony o dwupoziomowy parking podziemny z 50 miejscami postojowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych