PARTNER PORTALU

Port Praski: nowa generacja miasta

Prawobrzeżna część Warszawy będzie tętnić życiem – na prawie 38 ha terenów położonych w bezpośrednim sąsiedztwie Wisły powstaje Port Praski.

Autor: housemarket.pl 01 kwietnia 2015 20:56

Na terenie Portu Praskiego ma powstać nowe mini-miasto składające się z czterech części pełniących różne, uzupełniające się funkcje. W handlowo-biznesowym „City” dominować będą cztery wieżowce (najwyższy sięgać ma 160 metrów), luksusowe apartamenty na najwyższych kondygnacjach z panoramicznym widokiem na Wisłę i Warszawę, hotel, galerie handlowe, obiekty sportowe i szkoła. W dawnych dokach portowych nad wodą powstaną najwyższej klasy apartamenty mieszkalne z własną przystanią, kancelarie prawne i notarialne, eleganckie butiki i lokale gastronomiczne. Nad wodą będą wyłożone drewnem bulwary z atrakcyjnymi usługami. Zaplanowano tu także marinę dla kilkudziesięciu jachtów i łodzi oraz zwodzony most, a także przystań dla tramwaju wodnego. Po zachodniej stronie  zaplanowano budowę „Parku Mediów”, gdzie będą się odbywać imprezy targowe, wystawiennicze i rekreacyjne. Znajdzie się tam m.in. amfiteatr i multimedialna galeria.

Najwięcej apartamentów powstanie w kwartale „Stara Praga”. Tutaj dominować będzie zabudowa kwartałowa. Stylistyka ulic będzie nawiązywać do przedwojennej warszawskiej Pragi. Elewacje kamienic mają nawiązywać do stylu przedwojennej warszawskiej Pragi. W budynku przy ul. Sierakowskiego spółka Port Praski Sp. z o.o., będąca częścią Grupy Elektrim, zaplanowała 69 mieszkań o powierzchni od 30,1 do 111,6 mkw., w cenie od 9,7 tys. zł za mkw. i 12 lokali usługowych. Kolejne kamienice, których budowa ruszyła w październiku 2014 r. - Port i Latarnia - zlokalizowane będą przy skrzyżowaniu ul. Wybrzeże Szczecińskie i Okrzei. Budynek mieszkalny będzie posiadać od 4 do 7 kondygnacji naziemnych oraz dwupoziomowy garaż podziemny. Całość dzielić się będzie w sposób modułowy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych