Port Żerań: kolejne 300 mieszkań na warszawskiej Białołęcehousemarket.pl - 18 lipca 2018 14:30


Dom Development rozpoczął sprzedaż 330 lokali w ramach II etapu osiedla Port Żerań, zlokalizowanego na Białołęce w zielonej części Warszawy, nad Kanałem Żerańskim. Nowe osiedle położone jest przy ul. J. Kowalczyka, w sąsiedztwie ul. Modlińskiej. Inwestycja jest otoczona terenami zielonymi i jednocześnie bardzo dobrze skomunikowana z centrum miasta i stacją Metro Marymont.

W II etapie osiedla powstaną dwa 6-piętrowe budynki B i C. Docelowo na terenie inwestycji powstanie siedem 6-piętrowych budynków i ok. 850 lokali. Część lokali posiadać będzie przestronne tarasy, z widokiem na pobliski Kanał Żerański. W okolicznym planie zagospodarowania przestrzennego zaplanowano dwa place miejskie oraz tereny sportowo- rekreacyjne.

Termin planowanego przekazania gotowych lokali to IV kwartał 2019 roku. Projekt inwestycji przygotowała pracownia KUL Architekci. Generalnym wykonawcą jest Erbud

Port Żerań to inwestycja, która swoją unikalność zawdzięcza starannie wybranej lokalizacji, bezpośrednio nad wodą wśród licznych terenów zielonych. Jednocześnie okolica osiedla posiada rozbudowaną infrastrukturę miejską, która umożliwia szybki dojazd do centrum miasta i metra. Przyjazna przestrzeń nad brzegiem Kanału Żerańskiego sprzyja wypoczynkowi oraz aktywnym formom spędzania wolnego czasu. Dzięki temu osiedle Port Żerań jest idealną propozycją dla osób poszukujących mieszkania, które łączyłoby życie w pełnej zieleni okolicy z bliskością tętniącego życiem centrum miasta - powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Dom Development. 

Lokalizację osiedla i jego zielone otoczenie podkreślą dekoracje artystyczne, zaprojektowane przez artystkę wizualną Ewę Doroszenko, które nawiązują symboliką do tafli wody i legend warszawskich związanych z Wisłą i warszawską syrenką. Ozdobią one elewacje budynków i ściany parterów wewnętrznych części wspólnych. Dodatkowo dla tego miejsca powstanie specjalnie zaprojektowana rzeźba „Ślad po syrence”. Artystyczne akcenty będą także widoczne na ogrodzeniach, czy stojakach na rowery. Tworzone na terenie osiedla Port Żerań formy artystyczne powstają pod nadzorem Fundacji Dom Development City Art. 

Przestrzeń publiczna osiedla została starannie zaprojektowana z myślą o komforcie mieszkańców i stworzeniu im możliwości rekreacji. Wzdłuż osiedla, zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, powstanie droga oraz zaplanowano dwa place miejskie i tereny sportowo-rekreacyjne. Wewnątrz osiedla wybudowany zostanie zielony dziedziniec z bezpiecznym placem zabaw dla najmłodszych i miejscami do relaksu.

Na terenie Portu Żerań, w ramach II etapu ( w bud. B i C) powstanie łącznie 330 mieszkań. Klienci będą mogli wybrać przestronne i funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej strukturze i powierzchni – od 29,61 mkw. do 107,40 mkw. Mieszkania posiadać będą loggie, tarasy lub balkony w cenie mieszkania. Ceny za mkw. kształtują się od 6 900 zł/mkw. do 8 600 zł/mkw. Nowoczesną architekturę osiedla podkreślą szklane lub ażurowe balkony z charakterystycznymi stonowanymi kolorystycznie akcentami oraz zieleń na dachu jako jedno z proekologicznych rozwiązań inwestycji.

Dla mieszkańców przewidziano 353 miejsca garażowe (w tym specjalne miejsca dla rodzin), usytuowane w podziemnej hali. W ofercie II etapu projektu zaprojektowano również 17 dodatkowych miejsc postojowych na terenie osiedla. W ofercie znajdują się 42 komórki lokatorskie.

Port Żerań łączy w sobie pełną infrastrukturę miasta z terenami zielonymi. Osiedle położone jest w atrakcyjnej części warszawskiej Białołęki, nad brzegiem początku znanego warszawiakom Kanału Żerańskiego. Lokalizacja osiedla umożliwia mieszkańcom różne formy rekreacji, w tym uprawianie sportów wodnych.

Władze miasta i dzielnicy Białołęka planują włączenie terenów nad Kanałem Żerańskim w tkankę miejską. Dlatego też na zrewitalizowanych okolicznych terenach zielonych powstaną specjalnie zaprojektowane urządzenia sportowe i fitness oraz strefy rekreacyjne. Dodatkowo w tym sezonie letnim otworzono m.in. bezpłatną wypożyczalnię kajaków w Porcie Żerańskim. W pobliżu planowany jest także nowy park linowy. Ok. 300 m od inwestycji znajduje się boisko do piłki nożnej Orlik. Dodatkowo Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zamierza zagospodarować 14-hektarowy teren zieleni nad Kanałem Żerańskim. Planowane jest stworzenie specjalnych miejsc do rekreacji i wypoczynku, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Mieszkańcy osiedla, podczas spacerów będą mogli także podziwiać wyspy lęgowe dla ptaków, m.in. łabędzi.

Miłośnicy sportów ekstremalnych znajdą w pobliżu osiedla Centrum Sportów 2Wieże, przy ul. Marywilskiej - to jedyne na świecie miejsce, w którym jednocześnie odbywają się skoki dream jumping, free jump oraz swing jump. Ponadto znajduje się tam najdłuższa na Mazowszu (200m) tyrolka nad Kanałem Żerańskim, wake park, najwyższa w stolicy ścianka wspinaczkowa oraz jedyne w mieście obserwatorium bobrów.