PARTNER PORTALU

Posiadasz obiekt z parkingiem? Zobacz, jak możesz zwiększyć bezpieczeństwo właścicieli aut

Wydawać by się mogło, że parking przy biurowcu, centrum handlowym czy zakładzie przemysłowym to dość bezpieczne miejsce na zaparkowanie pojazdu. A jednak… nie do końca. Liczba aut, które znikają każdego roku z tego typu parkingów, jest wysoka. Oczywiście, im lepszy system zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo kradzieży. Jeśli chcesz, by Twój parking stał się bezpieczniejszy, pomoże Ci inteligentna platforma CCTV.

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Konsalnet 13 lipca 2017 12:38

CCTV, czyli mówiąc prościej - telewizja przemysłowa - to rozwiązanie, które towarzyszy nam już od co najmniej kilku dekad. Jego obecność działa i prewencyjnie, i w sytuacjach, gdy dojdzie do zagrożenia- obraz z kamer jest przydatny przy odtwarzaniu zdarzenia i wykryciu sprawcy. Ale to nie koniec możliwości - zwłaszcza, gdy zadziała inteligentna platforma CCTV oparta o najnowsze osiągnięcia techniki. Jej możliwości są znacznie większe i… jakże pożądane na parkingach firmowych. Czym różni się inteligentna platforma CCTV od tradycyjnego monitoringu?

Tradycyjny system monitoringu rejestruje obraz z kamer i pozwala na jego późniejsze odtworzenie. Zazwyczaj jednak i jakość obrazu jest wątpliwa (dodatkowo jest czarno-biały), i efektywność systemu w niektórych przypadkach może być niewystarczająca. Co zmienia się, gdy zainstalujemy inteligentną platformę CCTV?

  • Nowoczesne kamery rejestrują obraz w jakości HD - o wysokiej rozdzielczości, a co za tym idzie, z dużą ilością detali.
  • Platforma wykorzystuje zaawansowane algorytmy, które pozwalają na inteligentną analizę obrazu i jego przetwarzanie.

I to właśnie analiza obrazu staje się najbardziej pomocna.

Analiza obrazu gwarantuje wyższe bezpieczeństwo i komfort

Jak sprawdza się platforma CCTV na parkingach? Wszystko zależy oczywiście od typu parkingu i jego funkcjonalności. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie, które wnosi zupełnie nową jakość do systemu bezpieczeństwa. Dlaczego? System ten:

  • umożliwia rozpoznawanie numerów tablic rejestracyjnych - pozwala to odróżnić pojazdy "znane" systemowi, np. pracowników i zarejestrowanych gości od tych "obcych" - pomaga to np. przy systemie kontroli dostępu do parkingu i automatycznej rejestracji wjazdów i wyjazdów aut,
  • gwarantuje inteligentną obserwację terenu parkingu - jeśli dojdzie do podejrzanego zdarzenia, które algorytmy systemu zinterpretują jako próbę kradzieży, monitoring poinformuje operatora, który natychmiast będzie mógł dokonać wideo weryfikacji oraz szybko zareagować,
  • zapewnia bardzo wyraźny obraz zachowujący maksimum szczegółów - pozwala to na łatwiejszą identyfikację osób, które ewentualnie biorą udział w zdarzeniu.

Opisane powyżej funkcje i możliwości wcale nie wyczerpują możliwości, jakie oferują systemy inteligentnej telewizji przemysłowej. By dowiedzieć się o nich więcej, warto przyjrzeć się konkretnej ofercie w tym zakresie, np. iCCTV - systemu, który można z łatwością zintegrować z dotychczas użytkowanymi rozwiązaniami w zakresie monitoringu parkingu. Być może pozwoli to dobrać rozwiązania, które realnie podniosą poziom bezpieczeństwa tego terenu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych