PARTNER PORTALU

Powstaje nowy aparthotel w Krakowie

W krakowskiej dzielnicy Podgórze, przy ulicy Lwowskiej 1, powstaje nowy aparthotel. W inwestycji przewidziano 137 apartamentów.

Autor: PropertyNews 05 czerwca 2015 12:09

Lwowska 1 to czterokondygnacyjny budynek z apartamentami mieszkalnymi na sprzedaż. Na parterze gmachu znajdą się lokale usługowe (powierzchnia od 38 do 175 mkw.), a w podziemiu - garaż na 74 miejsca postojowe. W inwestycji przewidziano 137 apartamentów - od jednopokojowych o powierzchni 27 mkw. po czteropokojowe, liczące 91 mkw. Średnia powierzchnia apartamentu to 35,5 mkw.

Wszystkie lokale będą funkcjonowały w systemie aparthotelu w standardzie powyżej trzech gwiazdek. W budynku znajdzie się dodatkowo recepcja, sala konferencyjna, a także restauracja i klub fitness.

Budynek zaprojektowano jako zabudowę uzupełniającą dla obecnie istniejącej pierzei ulic, zgodnie z charakterystycznymi dla Starego Podgórza kwartałami zabudowy. Obiekt został zaprojektowany przez Biuro Projektów Lewicki Łatak. Dziełem tego zespołu jest m.in. projekt przebudowy pobliskiego placu Bohaterów Getta, zespół budynków mieszkalnych przy ul. Łobzowskiej w Krakowie i przebudowany rynek w Niepołomicach.

Zakupiony apartament jest objęty 10-letnią umową najmu z operatorem aparthotelowym. Oznacza to, że przez ten czas nabywca nie będzie mógł zmienić przeznaczenia lokalu. Wiąże się to jednak z szeregiem gwarancji dla inwestora. Każdy z właścicieli apartamentów będzie od inwestora otrzymywał przez pierwsze trzy lata gwarantowane 18 proc. zysku od kwoty netto zakupu lokalu i udziałów (5 proc. w 1. roku, 6 proc. w 2. roku, 7 proc. w 3. roku). Od czwartego roku najmu właściciel będzie otrzymywał czynsz stanowiący 35 proc. całkowitego przychodu netto operatora z aparthotelu pomnożony przez udział właścicielski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych