PARTNER PORTALU

Powstaje osiedle mieszkaniowe na łódzkich gruntach pofabrycznych

Profit Development kupił działkę po dawnej łódzkiej fabryce Norbelany. Wybuduje na niej osiedle na 135 mieszkań. Jest szansa na więcej.

Autor: housemarket.pl 07 maja 2015 12:38

Działka 3,3 tys. mkw. kupiona przez Profit Development to tylko część pofabrycznych terenów zlokalizowanych przy ul. Gdańskiej w Łodzi. Deweloper zyskał jednak prawo pierwokupu pozostałych działek po zakładach Norbelana, których łączna powierzchnia wynosi ok. 3 ha. 

Do 2017 roku firma planuje wybudować pierwszy budynek liczący 7 kondygnacji i 135 mieszkań. Powierzchnia mieszkań jednopokojowych z wyodrębnionymi kuchniami liczyć będzie min. 32 mkw., mieszkania dwupokojowe - od 32 do 54 mkw., natomiast trzypokojowe - od 57 do 64 mkw. 

Wszystkie lokale posiadają duże balkony lub loggie. Na ostatniej kondygnacji zaprojektowano dwupoziomowe mieszkania o zróżnicowanych rozkładach, których dodatkowym atutem będą w duże tarasy. Dla wygody mieszkańców w części podziemnej budynku zaprojektowano garaż wielostanowiskowy, a w parterze budynku znajdą się lokale usługowe oraz pomieszczania na rowery. Wszystkie kondygnacje połączono z poziomem garażu podziemnego cichobieżną windą. Dla zapewnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w budynku przewidziano monitoring oraz ochronę. Budynek Gdańska 141 zaprojektowano w kształcie przypominającym literę C, co pozwoliło na wygospodarowanie od strony południowej wewnętrznego dziedzińca, przeznaczonego do dyspozycji mieszkańców, dziedziniec obsadzony będzie zielenią.

Deweloper rozpoczął już przedsprzedaż mieszkań. Ceny najtańszych lokali zaczynają się od 4,4 tys. zł za metr kwadratowy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych