PARTNER PORTALU

Praga Południe kluczowa dla Soho. Będą nowe inwestycje

Praga Południe to kluczowy rynek dla Soho Development. Firma planuje rozbudową swojego flagowego projektu w tej dzielnicy.

Autor: HouseMarket.pl 22 grudnia 2015 10:13

W III kw. 2015 roku udział sprzedaży mieszkań w dzielnicy Praga Południe w stosunku do Warszawy ogółem wyniósł 9,8 proc. Udział ofert sprzedaży mieszkań zlokalizowanych w tej dzielnicy w relacji do całego rynku warszawskiego oscyluje w okolicy 7,4 proc. (dane na trzeci kwartał 2015). Wskazuje to na wyraźnie większe zainteresowanie tą lokalizacją ze strony potencjalnych klientów, na tle pozostałych dzielnic Warszawy. Na Pradze Południe w trzecim kwartale 2015 roku wystąpiła największa nadwyżka popytu nad podażą spośród wszystkich rejonów miasta. Oferta na koniec trzeci kwartał 2015 roku (1503 mieszkania), przy zachowaniu tempa sprzedaży z tego okresu (411 mieszkań kwartalnie), wystarczała na około 11 miesięcy sprzedaży, co oznacza bardzo dobry poziom rotacji sprzedawanych lokali.

Pod względem liczby sprzedanych mieszkań w pierwszych trzech kwartałach 2015 r. Praga Południe stanowiła trzecią dzielnicę w Warszawie. Ceny mieszkań na rynku warszawskim znajdują się w tendencji wzrostowej od 2013 r. Na tym tle Praga Południe, na przestrzeni ostatniego roku, odnotowała najwyższy przyrost cen - stając się dzielnicą droższą niż Bielany i Wilanów.

W tej dzielnicy, na obszarze historycznego Kamionka, prowadzony jest obecnie kluczowy dla Soho Development projekt - Soho Factory oraz znajdujące się w przygotowaniu inwestycje Fabryka PZO oraz Mińska Development.

W ramach Soho Factory aktualne plany inwestycyjne zakładają powstanie osiedla mieszkaniowego o docelowej powierzchni ponad 110 tys. mkw., podzielonego na kolejne etapy inwestycji (łącznie z przekazanymi budynkami).

"W ramach pierwszego etapu inwestycji, w I kwartale 2014 r. przekazano do użytkowania pierwszy budynek - Rebel One. Kolejny, Kamion Cross został oddany do użytkowania w I kwartale 2015 r. Obecny poziom sprzedaży w tym budynku to 95 proc. PUM" - podaje spółka.

W ramach drugiego etapu inwestycji rozpoczęto sprzedaż budynku – Wars, o docelowej powierzchni użytkowej 8809 mkw. Planowany termin oddania budynku do użytkowania wyznaczono na pierwszy kwartał 2017 r. Wars to trzeci budynek realizowany na terenie Soho Factory. Do grudnia podpisano umowy na sprzedaż 62 lokali mieszkalnych, co stanowi 42 proc. PUM (umowy deweloperskie wraz z umowami rezerwacyjnymi).

Jednocześnie rozpoczęto prace nad kolejnymi budynkami. Spółka złożyła wniosek o uzyskanie pozwolenia na budowę dla budynku F (Feniks), którego docelowa powierzchnia użytkowa (PUM) ma wynosić ok. 11,7 tys. mkw. Uruchomienie sprzedaży mieszkań zaplanowano w I kwartale 2016 r. W przypadku budynku Rebel 2, analizowany jest projekt przeznaczenia tego obiektu na wynajem. Jednocześnie trwają prace nad złożeniem wniosku o uzyskanie pozwolenia na budowę. Docelowa powierzchnia budynku ma wynieść 3,1 tys. mkw. PUM.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych