PARTNER PORTALU

Premiera nowego etapu Zajezdni Poznań

W drugim etapie zajezdni Poznań powstanie budynek nr 3, usytuowany przy ul. Nowej Prusa, która będzie przedłużeniem obecnej na odcinku ulic Sienkiewicza – Zwierzyniecka. Pomieści 129 apartamentów i 14 lokali usługowych zlokalizowanych w pięciokondygnacyjnym budynku z windami i podziemną halą garażową oraz dostępnymi komórkami lokatorskimi.

Autor: HouseMarket.pl 23 lutego 2017 09:05

Wysoki standard wykończenia ogrodzonego budynku z przeszklonymi klatkami schodowymi wychodzącymi na dziedziniec oraz placem zabaw, czyni go jednocześnie kameralnym i niezwykle prestiżowym.

Zajezdnia Poznań w drugim etapie oferuje apartamenty z balkonami, od najmniejszych (32 m kw.), po największe o powierzchni (87 mkw.). Są to układy od kawalerek po apartamenty czteropokojowe. Na szczególną uwagę zasługują lokale na ostatniej kondygnacji z wysokimi przeszkleniami w ryzalitach. W ofercie znajdą się również apartamenty na parterze z własnymi ogródkami na dziedzińcu. Prawie wszystkie posiadają balkony - niektóre nawet dwa.

W pierwszym etapie budowy powstaje 226 mieszkań, z czego ponad 80 proc. znalazło już swoich właścicieli). W całym kompleksie zaplanowano 430 miejsc parkingowych.

Młode rodziny z dziećmi chcące zamieszkać w samym centrum miasta docenią liczne udogodnienia w postaci terenów spacerowych, sklepów, aptek, szkół i przedszkoli oraz kawiarni i restauracji. W odległości kilku minut tempem spacerowym znajdują się teatr, kino oraz opera.

Osoby kupujące mieszkania na wynajem zainteresowane będą atutami w postaci bliskości uczelni, Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz komunikacji miejskiej: z Ronda Kaponiera i Mostu Teatralnego można dotrzeć szybko i sprawnie w każde miejsce w Poznaniu. Nie bez znaczenia jest bliskość dworca PKP, do którego można się wybrać nawet na piechotę, a dojazd na lotnisko Ławica zajmuje zaledwie 15 minut.

Zajezdnia Poznań to inwestycja typu mixed-use: mieszkaniowo-usługowo-biurowa, która powstaje w centralnym miejscu Jeżyc – jednej z najbardziej urokliwych i klimatycznych dzielnic Poznania, na terenie dawnej zajezdni tramwajowej, w kwartale ulic Gajowa-Sienkiewicza-Kraszewskiego-Zwierzyniecka i bliskim sąsiedztwie Starego ZOO. Cały kompleks doskonale wpisuje się w krajobraz współczesnych Jeżyc, przy czym dba również o tradycyjny charakter tego miejsca. Podnosi rangę̨ dzielnicy, przyciągając nowych mieszkańców i inwestorów. Staje się wizytówką dzielnicy, a wraz z odrestaurowaną halą zajezdni tramwajowej będzie ważnym centrum turystycznym, komercyjnym, kulturalnym i biznesowym.

W hali po zajezdni tramwajowej niezmiennie planowane jest utworzenie przestrzeni dla wydarzeń kulturalnych i artystycznych oraz kawiarni, restauracji i przestrzeni handlowej.

Prace ruszą nie wcześniej niż za rok. Sam jej remont, rewitalizacja potrwa około roku. Wszystko pod okiem konserwatora zabytków. O szczegółowym zakresie prac będzie można mówić po zatwierdzeniu projektów, więc prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku. W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze i projektowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych