PARTNER PORTALU

Projekt Dune City najlepszy na świecie

Projekt Mielno Holding, który wchodzi w skład Firmus Group wygrał prestiżowy konkurs „MIPIM Architectural Review Future Project Awards” w kategorii Regeneration i Masterplanning”.

PropertyDesign.pl

Autor: PTWP - PropertyDesign.pl 18 marca 2016 17:00

Nagrodzony w Cannes projekt to całościowa koncepcja zagospodarowania 40 ha gruntów położonych na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtycki. Projekt Dune City był jedynym z Polski zakwalifikowanym do konkursu, gdzie ocenianych było blisko 250 projektów z całego świata.

Konkurs organizowany przez światowego lidera magazynów „The Architectural Review” towarzyszy Światowym Targom Nieruchomości, które co roku w połowie marca odbywają się w Cannes. Jest to najważniejsze wydarzenie na świecie, które skupia w jednym miejscu cały sektor związany z branżą nieruchomości.

Profesjonalne jury potwierdziło wysoką jakość rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych master planu autorstwa Marka Sietnickiego ze szczecińskiej pracowni SAS. Doceniło jednocześnie wszechstronność opracowania i dalekosiężną wizję inwestora – spółki Mielno Holding, która jest częścią Firmus Group.

Przygotowane przez szczecińską pracownię Studio Architektoniczne SIETNICKI opracowanie zakłada powstanie nad Bałtykiem nowego miasta, które docelowo byłoby w stanie przyjąć w jednym czasie kilkanaście tysięcy osób. Miałoby ono głównie charakter całorocznego ośrodka rekreacji i turystyki, atrakcyjnego dla wielu grup ludzi, ale również byłoby dużym centrum konferencyjno-kongresowym.

Więcej na ten temat tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych