PARTNER PORTALU

Projekt rewitalizacji Zduńskiej Woli zakończony

W 2015 r. samorząd województwa łódzkiego przeznaczył na inwestycje blisko ćwierć miliarda zł. Wśród najważniejszych projektów znalazła się rewitalizacja centrum Zduńskiej Woli.

Autor: PAP 04 stycznia 2016 08:34

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień zwrócił uwagę, że "lata przejściowe pomiędzy perspektywami finansowymi Unii Europejskiej zawsze są trudne, jeśli chodzi o inwestycje". Według niego budżety wtedy "nakierowywane" są raczej na spłatę zobowiązań, aby przygotować się na ekspansję inwestycyjną w kolejnych latach.

Ponad 7,7 mln zł kosztowała przebudowa i adaptacja zabytkowych obiektów przy ul. Narutowicza w Łodzi na potrzeby Wojewódzkiego Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości. W skład remontowanego kompleksu o pow. 3,2 tys. m kw. wchodzą: willa, fabryka, łącznik wraz z klatką schodową i budynkiem produkcyjnym oraz budynek warsztatowy. Willa, fabryka i piwnice zostały wzniesione na przełomie XIX i XX w., natomiast łącznik i budynek warsztatowy pochodzą z lat 50. ub.w. Wszystkie prace adaptacyjne prowadzone były pod nadzorem konserwatora zabytków.

W Zduńskiej Woli zakończony został projekt rewitalizacji centrum miasta z budową ratusza i terenów wokół oraz kapitalną renowacją kamienic na pl. Wolności. Projekt rewitalizacji Zduńskiej Woli rozpoczął się w 2011 r. Na pl. Wolności powstały alejki, zieleńce i stylowe ławki. Kompletnie odremontowanych zostało pięć kamienic, w których teraz są zupełnie nowe mieszkania. Inwestycja opiewała na 32 mln zł. Z tego 14 mln zł stanowiła dotacja z UE, przyznana miastu przez zarząd województwa.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych