PARTNER PORTALU

Projekt wieżowca z drewna czeka na realizację

W Wiedniu powstanie budynek wielofunkcyjny z drewna, a w nim: apartamenty, biura, restauracja oraz spa. Budowa ma się rozpocząć w 2015 r.

Autor: PropertyDesign.pl 08 kwietnia 2015 18:01

Drewniany biurowiec HoHo Vienna będzie miał 24 kondygnacje naziemne i zaoferuje 19,5 tys. mkw. powierzchni. Inwestor, spółka Kerbler, przewiduje, że budynek powstanie do 2017 r. Koszt inwestycji to ok. 65 mln euro.

Ilość drewna jaka wykorzystana zostanie do budowy budynku szacowana jest na 74 proc. wszystkich materiałów. - Projekt ten prezentuje świadomie inny kierunek myślenia o niekonwencjonalnym zadaniu budowlanym. Takie podejście jest bardzo ważne dla naszego biura - wyjaśnia architekt Prof. Dr Rüdiger Lainer z biura projektowego RLP Rüdiger Lainer + Partner. - Od początku planowania został opracowany system, który bierze pod uwagę nie tylko podstawowe cele środowiska przyjaznego człowiekowi. Ważna jest tu synergia ekonomii i ekologii, architektury i wartości użytkowej. Na końcu, ale nie najmniej ważny, jest dopiero zmysłowy i ciepły efekt drewna - opisuje architekt.

Budynek będzie miał rdzeń betonowy, konstrukcja zostanie zbudowana tradycyjnie, jednak fasada i wiele elementów zewnętrznych oraz wewnętrznych będzie wykonanych z drewna.

W budynku będą drewniane sufity, drewniane kolumny i wraz ze ścianą zewnętrzną stworzą zmysłową, naturalną atmosferę. Architekci zapewniają o trwałości konstrukcji i drewnianych elementów wieżowca.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych