PARTNER PORTALU

Property Forum: generalne wykonawstwo czy zarządzanie budową?

Realizacja inwestycji w trybie construction management ma swoje przewagi nad tradycyjnym wyborem generalnego wykonawcy. Jest optymalna dla bardzo złożonych i kompleksowych projektów budowlanych - tłumaczył podczas Property Forum 2015 Damian Grzywacz z Penta Investment.

Property News

Autor: PropertyNews.pl 29 września 2015 17:43

Construction management polega przede wszystkim na pakietowaniu różnych etapów prac przy inwestycji. To odróżnienia ten system od generalnego wykonawstwa, czyli powierzenia jednej firmie całego procesu budowlanego.

- Construction management daje jednak większe możliwości zarządzania inwestycją. Zaletą jest także szybsze rozpoczęcie prac przy inwestycji. Pierwsze roboty są możliwe tuż po zakończeniu projektu wykonawczego. Nie musimy czekać na szczegóły wykończenia wnętrz - dodaje Grzywacz.

Co z szybkością realizacji inwestycji? Czy wybór generalnego wykonawcy nie daje większych szans na na dotrzymanie terminu zakończenia prac? - Nasze doświadczenia pokazują, że często dzieje się wręcz odwrotnie - komentuje Jacek Sodel, dyrektor realizacji Echo Investment. - Firma bardzo często popełnia różne błędy na etapie realizacji projektu, przez co końcowy termin ulega przesunięciu. Sytuacji nie ułatwia fakt, że takie opóźnienia nawarstwiają się pod koniec budowy. Wtedy wykonawca chwyta się wszystkich środków, by jak najbardziej przedłużyć termin realizacji budynku - dodaje Sodel.

Jak zaznacza przedstawiciel Echo, model realizacji projektów budowlanych należy dopasować do koncepcji inwestycji i harmonogramu jej realizacji.

Więcej na PropertyNews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych