PARTNER PORTALU

Proxin Ogrody ruszył z drugim etapem osiedla w Poznaniu

Proxin Ogrody oficjalnie rozpoczął budowę drugiego etapu inwestycji Nowe Ogrody. Na nowym poznańskim osiedlu powstanie 86 mieszkań, 112 miejsc postojowych w hali garażowej i punkty handlowo-usługowe. Projekt realizowany będzie do końca IV kwartału 2016 roku.

Autor: HouseMarket.pl 17 czerwca 2015 13:53

W pierwszym etapie osiedla Nowe Ogrody oddano 73 mieszkań i siedem lokali handlowo-usługowych, które w 90 proc. zostały sprzedane. Drugi etap zakłada budowę pięciokondygnacyjnego budynku wielorodzinnego, gdzie planowanych jest wybudowanie kolejnych 86 mieszkań. W ramach całej inwestycji przewidziano cztery etapy – łącznie ma powstać 8 budynków mieszczących około 650 lokali. Wszystkie będą wyposażone w przestronny taras, balkon lub ogródek. – Nasze mieszkania oddajemy do użytku w standardzie deweloperskim. Przy ich projektowaniu kładziemy duży nacisk na funkcjonalność, przestronność i komfort. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Mamy kawalerki dla singli, jak i większe mieszkania dla rodzin z dziećmi – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.  

Generalnym wykonawcą drugiego budynku jest firma Alfa-Bet, która od wielu lat realizuje inwestycje w całej Polsce. W przygotowanym projekcie znalazły się mieszkania o powierzchni od 26 do 93 mkw. Dostępne są kawalerki oraz dwu-, trzy- i czteropokojowe lokale. Ich koszt wynosi od 5 600 do 6 650 zł za mkw. – W tym etapie również zadbaliśmy o młode rodziny, mieszkania będą dostępne w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych – zaznacza Marlena Zapalska. Dodatkowo budynek będzie wyposażony w windy i podziemną halę garażową na 112 miejsc postojowych i 34 komórek lokatorskich.

Osiedle Nowe Ogrody rozwija się systematycznie i w szybkim tempie. Zainteresowanie lokalizacją u boku Ogrodu Botanicznego i jeziora Rusałki jest duże, dlatego inwestor intensywnie projektuje już trzeci etap. Deweloper zadbał również o małą architekturę. Powstanie plac zabaw, ławki, chodniki i wewnętrzny dziedziniec, który będzie w sposób architektoniczny osłonięty trzema budynkami, zapewniając bezpieczeństwo i prywatność mieszkańców osiedla. Mieszkańcy doceniają lokalizację. Szczególną uwagę zwracają na atuty, a więc bliskość natury i jednocześnie sprawną komunikację z centrum Poznania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych