PARTNER PORTALU

Przed nami boom na luksusowe mieszkania?

Luksusowy apartament powinien znajdować się w ścisłym i dobrze skomunikowanym centrum miasta. Ważna jest też bliskość zieleni, dostęp do rzeki, czy możliwość wynajęcia miejsca na żaglówkę.

Autor: HouseMarket.pl 01 grudnia 2015 09:28

- Zapotrzebowanie na dobra luksusowe rośnie z roku na rok. Tak zaczyna się praktycznie każdy liczący się raport na temat tego rynku. Jest to teza nie do obalenia, ponieważ społeczeństwo staje się coraz bogatsze, a to, co kiedyś było nieosiągalne, staje się coraz bardziej powszechne – twierdzi Krzysztof Pykel, dyrektor zarządzający ds. inwestycji Portu Praskiego w komentarzu do raportu "Rynek luksusowych nieruchomości w Polsce" firmy Reas i KPMG.

Przyznaje, że definicja dobra luksusowego jest bardzo płynna. To, co dla jednych jest luksusem, dla innych codziennością.

- Co ciekawe, tak zwana codzienność nie zawsze związana jest z zasobnością portfela. Często wynika z wielu innych czynników, takich jak tradycja, kultura, czy nawet klimat albo miejsce zamieszkania – twierdzi Krzysztof Pykel.

Według niego wraz z rozwojem techniki dobra luksusowe stają się masowymi. Poza tym bogatsze społeczeństwo jest świadome, dokonuje wyborów w sposób przemyślany.

- Zakup apartamentu czy mieszkania jest zawsze inwestycją niosącą pewne ryzyko, dlatego powinniśmy przeanalizować kilka bardzo ważnych czynników. I nie będą to czynniki zwyczajowo brane za najważniejsze podczas wyboru miejsca zamieszkania: metraż i standard wykończenia, zależące tak naprawdę wyłącznie od potrzeb i gustu kupujących. Kluczowymi aspektami będą na pewno: lokalizacja, otoczenie i perspektywy rozwoju – tłumaczy dyrektor.

Podkreśla, że luksusowy apartament powinien znajdować się w ścisłym centrum i być dobrze skomunikowany z resztą miasta. - Mówimy również o dostępności usług znajdujących się w jego otoczeniu, bliskości zieleni, dostępie do rzeki, czy możliwości wynajęcia miejsca na żaglówkę – wyjaśnia dyrektor Pykel.

Ważne są także perspektywy rozwoju. - Jest to najważniejszy czynnik wpływający na opłacalność inwestycji. Jeżeli obszar, na którym znajduje się apartament rozwija się, luksusowy apartament zyskuje na wartości. Dlatego, gdy powyższe czynniki zostaną spełnione, ludzie coraz częściej będą inwestować w luksusowe mieszkania i apartamenty – analizuje Krzysztof Pykel, dyrektor zarządzający ds. inwestycji Portu Praskiego.

Spółka, którą reprezentuje aktualnie prowadzi sprzedaż mieszkań w budynku Portu, zlokalizowanym tuż obok Pomnika Kościuszkowców w Warszawie. Obiekt liczy 74 apartamenty oraz trzy lokale usługowe. W sprzedaży są również Apartamenty Sierakowskiego. W podzielonej na cztery kamienice inwestycji przewidziano 69 luksusowych mieszkań. Na nabywców czeka też 10 lokali w Apartamentach Krowia 6 i siedem w Apartamentach Latarnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych