PARTNER PORTALU

Przenośne domki, które udają mongolskie jurty

Taki domek może być zmontowany przez trzy lub cztery osoby w kilka godzin. Zależnie od tego, czy składa się 12 bocznych ścianek, czy z 16 kosztuje od 16 tys. dol. do 20 tys. dol.

Autor: HouseMarket.pl 04 grudnia 2015 13:35

Zainspirowana mongolskim namiotem koczowniczym firma z Aurory w stanie Kolorado Freedom Yurt Cabins stworzyła przenośne chatki do samodzielnego montażu.

 

 

Ich podstawową zaletą jest dobra izolacja, dzięki temu w domu jest ciepło mimo chłodu na zewnątrz. Podłoga nie wymaga betonowych fundamentów. Jest mocowana do centralnego panelu, a jej drewniany szkielet przytwierdza się do gruntu za pomocą specjalnych kotwic.

Szczyt dachu wieńczy akrylowy świetlik. Chatka w każdej chwili może być rozłożona i spakowana. Zrobi to troje lub czworo ludzi w kilka godzin. Zmieści się na trzech paletach.

Firma Freedom Yurt Cabins ma w ofercie kilka rodzajów i rozmiarów chatek. Kosztują w zależności od tego, czy domek ma dwanaście, czy szesnaście ścianek od 16 tys. dolarów do 20 tys. dolarów. Mieszkańcom domków na odludziu, bez możliwości podłączenia się do sieci elektrycznej, firma radzi montować naziemny system solarny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych