PARTNER PORTALU

Punkt Ceramiczna. Oryginalna forma

Na warszawskiej Białołęka przybędzie nowy obiekt mieszkalny. Projekt Punkt Ceramiczna  będzie liczył sześć kondygnacji.

Autor: housemarket.pl 22 listopada 2017 15:57

7-kondygnacyjny budynek Punkt Ceramiczna na sześciu kondygnacjach mieszkalnych zaoferuje 50 mieszkań dla szacunkowej liczby 132 osób. Powierzchnia użytkowa mieszkań wyniesie 3 163 mkw. W garażu podziemnym znajdą się 53 miejsca parkingowe dla samochodów, natomiast na terenie działki 10 miejsc dla rowerów.

- Cieszymy się, że współpracę między naszymi firmami rozpoczynamy od projektu nieco bardziej ambitnego pod względem architektonicznym i ekologicznym. Zakaz wycinki drzew na działce pod tę inwestycję spowodował znaczące uatrakcyjnienie zarówno samej bryły budynku z jego przełamaniami, jak i terenu zielonego w tym miejscu. Budowa będzie w związku z tym prowadzona z najwyższą kulturą techniczną i ekologiczną zgodnie z wymogiem władz dzielnicy, aby nie wycinać drzew na działkach budowlanych, jeśli tylko jest to możliwe - mówi Mariusz Pałka, prezes firmy Totalbud

Budynek cechują przełamania centralnej części bryły oraz odsunięcie od nieprzekraczalnej linii zabudowy. Jest to spowodowane ochroną istniejącego na działce drzewostanu. Przełamania te czynią jednak budynek nietuzinkowym, wzbogacają formę i urozmaicają rysunek elewacji. Staną się elementem charakterystycznym architektury Punktu Ceramiczna. Zieleni zastanej na działce dopełni zagospodarowanie parteru. Lokale na tym poziomie mają wyjścia na tarasy usytuowane na warstwach terenu i łączące je z indywidualnymi ogródkami wyznaczonymi na terenie biologicznie czynnym wyniesionym ponad poziom otoczenia.

- Do zakupu i realizacji projektu »Punkt Ceramiczna« przekonała nas przede wszystkim jego lokalizacja. Wyróżnia się ona dobrym dostępem do komunikacji oraz infrastruktury miejskiej. W pobliżu znajdziemy zarówno punkty usługowe, jak i placówki edukacyjne oraz przedszkola. Dołożyliśmy do tego nowoczesną architekturę z ciekawą, kreatywnie wykorzystującą światłocień elewacją. Udało nam się również dopasować zabudowę do istniejącego na działce drzewostanu. Wszystkie mieszkania mają balkony, tarasy lub ogródki. Do zalet inwestycji należy także zaliczyć jej kameralność. Zależało nam również na wysokiej jakości wykonania, stąd zdecydowaliśmy się na wybór firmy Totalbud jako generalnego wykonawcy. Przy zachowaniu wszystkich tych atutów oferujemy mieszkania w cenie już od 6100 zł mkw - mówi Mariusz Kłys, prezes zarządu Property Partner Investments. 

Cały parter budynku będzie mieszkalny bez lokali handlowo-usługowych. Stan surowy otwarty budowa osiągnie do końca marca 2018 r. Zakończenie budowy wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie zaplanowane jest na koniec stycznia 2019 toku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych