PARTNER PORTALU

Radom wybuduje mieszkania na wynajem

W ciągu najbliższych trzech, czterech lat w Radomiu powstanie 250 nowych mieszkań czynszowych. To część programu, które miasto kieruje do młodych mieszkańców miasta.

Autor: HouseMarket.pl 17 marca 2016 16:38

– Jesteśmy gotowi, by już za rok rozpocząć budowę pierwszego bloku z mieszkaniami na wynajem. Powstanie on między ulicami Sowińskiego i Bema - zapowiada prezydent Radosław Witkowski. Inwestycja ma być realizowana przez RTBS Administrator przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego. Możliwa do uzyskania dotacja to 45 procent kosztów.

Zgodnie z projektem, w czterokondygnacyjnym budynku znajdzie się 96 mieszkań. Co najmniej połowa z nich będzie przeznaczona dla rodzin wychowujących dzieci. Wokół budynku powstanie ponad 100 miejsc parkingowych.

 – Planując tę inwestycję uwzględniamy również potrzeby najmłodszych. Chcemy m.in. rozbudować plac zabaw przy szkole podstawowej przy ulicy Sowińskiego – mówi wiceprezydent Konrad Frysztak.

Jak informuje radomski magistrat, program jest skierowany do młodych mieszkańców Radomia. Obejmuje także zwiększenie liczby miejsc w przedszkolach i żłobkach. Rozpoczęły się już m.in. przygotowania do przeniesienia przedszkola nr 4 do dawnego Zespołu Szkół Plastycznych przy ulicy Kilińskiego.

Jest już rozstrzygnięty przetarg na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej remontu budynku. Po przeprowadzce o co najmniej sto zwiększy się liczba miejsc. Z kolei na Gołębiowie, w sąsiedztwie szkoły przy Rapackiego powstanie filia żłobka. Placówka będzie przygotowana na przyjęcie co najmniej 50 dzieci.

– Wszystkie te nasze działania mają jeden wspólny cel. Chcemy młodym radomianom dać szansę osiedlania się w Radomiu. Zależy nam na tym, by z pełną odpowiedzialnością mogli wybierać nasze miasto jako miejsce, w którym dobrze się mieszka i z którym chcą związać swoją przyszłość – podkreśla prezydent Radosław Witkowski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych