PARTNER PORTALU

Red Park: tak powstaje inwestycja na Dębcu

578 wypełnionych po brzegi betoniarek, 639 ton prętów, ponad 5 tys. mkw. ścian - tyle materiałów użyto do tej pory do wybudowania ponad ośmiu pięter osiedla Red Park. Na tym nie koniec - inwestycja „urośnie” jeszcze o pięć poziomów.

Autor: HouseMarket.pl 12 października 2015 11:25

Red Park to kompleksowe osiedle na poznańskim Dębcu. Choć drugi etap osiedla dopiero powstaje, wiele mieszkań zostało już wykupionych.

Inwestycję podzielono na cztery etapy. W pierwszym powstało 130 mieszkań o różnej powierzchni. W styczniu 2015 roku rozpoczęła się budowa drugiego etapu, w którym zaplanowano 135 mieszkań o powierzchniach od 34,54 mkw. do 102,39 mkw. Na budowie pracuje aktualnie około 70 robotników.

- Konsekwentnie realizujemy plan. Postęp prac przekroczył już 38 proc. Dotychczas do budowy drugiego budynku wykorzystano 5 214 m sześc. betonu, 639 ton prętów zbrojeniowych (o średnicy od fi 6 do fi 25) oraz postawiono 5 108 mkw. ścian murowanych. Prace przebiegają zgodnie z planem, dlatego w połowie lutego planujemy osiągnąć stan surowy otwarty – mówi Mariusz Toboła, kierownik projektu na osiedlu Red Park.

W efekcie końcowym ściany murowane dla całego budynku osiągną powierzchnię 12 300 mkw., użytych zostanie 5 930 m sześc. betonu i 680 ton stali.

Na budowie osiedla właśnie rozpoczęto budowę dziewiątego piętra (jedenastej kondygnacji). Ostatecznie drugi etap „urośnie” na wysokość 13 pięter. - Atrakcyjne widoki są siłą osiedla Red Park. Takich budynków jest niewiele w Wielkopolsce. Mieszkania z oknami na północ kuszą widokiem na piękną panoramę całego Poznania, z kolei wschód zachwyca zielenią Parku Dębina – mówi Roma Peczyńska, marketing manager Red Park.

Zdaniem eksperta atrakcyjne widoki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem poznaniaków. – Na rynku deweloperskim niezmiennie od lat decydującymi czynnikami przy zakupie mieszkania jest cena oraz lokalizacja. Ale mieszkańcy Poznania coraz częściej zwracają uwagę na dodatkowe zalety. Jedną z nich jest właśnie niepowtarzalny widok. To bardzo interesujący dodatek, który często przesądza o zakupie – mówi Roma Peczyńska.

Wyróżnikiem Red Park jest również oferta mieszkań z wykończeniem „pod klucz” w cenie. Takie lokale cieszą się rosnącą popularnością – według danych dewelopera stanowią 40 proc. wszystkich sprzedanych mieszkań drugiego etapu inwestycji. Zdaniem eksperta, dzięki takiej opcji można zaoszczędzić około 1 tys. złotych za metr kwadratowy. Jednak – jak dodaje - do ceny powinno się „doliczyć” wysiłek i czas na zakupy, projektowanie i nadzór.

- Ktoś, kto nie orientuje się w wartościach poszczególnych elementów wyposażenia, może się pomylić. Uważa, że kupił tańszy lokal, kiedy tak naprawdę później będzie musiał sporo do niego dołożyć. Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup mieszkań z wykończeniem. Z pomocą architekta wnętrz powstaje miejsce zgodne z wyobrażeniami przyszłych mieszkańców – mówi Roma Peczyńska.

Na początku architekt przeprowadza szczegółowy wywiad, poznaje upodobania, założenia estetyczne, funkcjonalne oraz wytyczne dotyczące niestandardowego wyposażenia wnętrz. Na podstawie zebranych informacji przedstawia propozycje wykończenia - rodzaje podłóg, glazury, terakoty, drzwi wewnętrznych, pomalowania ścian oraz wyposażenia łazienek w armaturę.

Przewidziany termin zakończenia prac nad II etapem Red Parku to IV kwartał 2016 roku. Na osiedlu znajdą się zarówno funkcjonalne kawalerki, jak i większe dwu-, trzypokojowe lokale, dostępne w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych. Każde z nich będzie posiadało własny balkon, taras lub ogródek dla lokali parterowych. W podziemiach budynku powstanie 121 miejsc parkingowych.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych