RED Real Estate Development wybuduje Kamienicę Pod Pelikanem

Kamienica Pod Pelikanem będzie wyglądem nawiązywać do wersji historycznej oraz zachowa tę samą nazwę. To kolejna inwestycja Nowej Papierni, która wpisuje się w rewitalizację przestrzeni miejskiej we Wrocławiu.

Autor: HouseMarket.pl 25 listopada 2015 15:08

Nowa Papiernia to osiedle loftowe na Przedmieściu Oławskim. Powstały tu lofty w dwóch budynkach po XIX-wiecznej fabryce papieru i nowy obiekt New Line z wysokimi mieszkaniami w industrialnym klimacie. Kamienica Pod Pelikanem to część kolejnego etapu inwestycji.

Kamienica Pod Pelikanem powstanie dokładnie w miejscu, w którym w 1861 roku wybudowana została kamienica czynszowa o tej samej nazwie. XIX-wieczny budynek nie przetrwał jednak do dzisiaj. Jego stan techniczny od lat nie pozwalał na użytkowanie. Został przeznaczony do rozbiórki. Teraz nowa kamienica wypełni lukę w zabudowie przy ul. Kościuszki 130.

- Założeniem naszym oraz pracowni architektonicznej AP Szczepaniak, która przygotowała projekt, było stworzenie budynku, który nawiąże do pierwowzoru i przywróci urok tej części ulicy – mówi Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development. – Idea rewitalizacji przestrzeni towarzyszy nam od pierwszego etapu Nowej Papierni. Odzyskujemy zaniedbaną i zapomnianą przestrzeń dla mieszkańców.

W nowej kamienicy znajdzie się 15 mieszkań typu studio o powierzchni od 31 do 36 mkw. Będą utrzymane w klimacie Nowej Papierni, gdzie nowoczesne rozwiązania współgrają z industrialnym wykończeniem. Dużym atutem jest ich ponadprzeciętna wysokość (2,71 m) oraz wysokie okna. W budynku przewidziano dwa niewielkie lokale usługowe – jeden na parterze, drugi tuż nad nim – idealne miejsce na kawiarnię lub usługi.

- Przewidujemy, że kupnem mieszkań w kamienicy Pod Pelikanem będą zainteresowani głównie inwestorzy, którzy chcą dobrze ulokować kapitał. Stopa zwrotu w przypadku tak oryginalnej nieruchomości jest wyższa niż dla tradycyjnych mieszkań i może wynieść nawet 10 proc. – mówi Magdalena Śnieżek, dyrektor sprzedaży Nowej Papierni.

Działania Nowej Papierni wpisują się w rewitalizację wrocławskiej dzielnicy Przedmieście Oławskie. Nowa kamienica wypełni lukę w zabudowie, unormuje wygląd ulicy i wjazd na podwórze. Natomiast za sprawą wcześniejszego etapu dawna fabryka otrzymała nowe życie – powstały w niej lofty – a sąsiednia kamienica otrzymała nową elewację. W planach są też zmiany na podwórzu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych