PARTNER PORTALU

RED Real Estate Development wybuduje Kamienicę Pod Pelikanem

Kamienica Pod Pelikanem będzie wyglądem nawiązywać do wersji historycznej oraz zachowa tę samą nazwę. To kolejna inwestycja Nowej Papierni, która wpisuje się w rewitalizację przestrzeni miejskiej we Wrocławiu.

Autor: HouseMarket.pl 25 listopada 2015 15:08

Nowa Papiernia to osiedle loftowe na Przedmieściu Oławskim. Powstały tu lofty w dwóch budynkach po XIX-wiecznej fabryce papieru i nowy obiekt New Line z wysokimi mieszkaniami w industrialnym klimacie. Kamienica Pod Pelikanem to część kolejnego etapu inwestycji.

Kamienica Pod Pelikanem powstanie dokładnie w miejscu, w którym w 1861 roku wybudowana została kamienica czynszowa o tej samej nazwie. XIX-wieczny budynek nie przetrwał jednak do dzisiaj. Jego stan techniczny od lat nie pozwalał na użytkowanie. Został przeznaczony do rozbiórki. Teraz nowa kamienica wypełni lukę w zabudowie przy ul. Kościuszki 130.

- Założeniem naszym oraz pracowni architektonicznej AP Szczepaniak, która przygotowała projekt, było stworzenie budynku, który nawiąże do pierwowzoru i przywróci urok tej części ulicy – mówi Tomasz Wilczek, dyrektor generalny RED Real Estate Development. – Idea rewitalizacji przestrzeni towarzyszy nam od pierwszego etapu Nowej Papierni. Odzyskujemy zaniedbaną i zapomnianą przestrzeń dla mieszkańców.

W nowej kamienicy znajdzie się 15 mieszkań typu studio o powierzchni od 31 do 36 mkw. Będą utrzymane w klimacie Nowej Papierni, gdzie nowoczesne rozwiązania współgrają z industrialnym wykończeniem. Dużym atutem jest ich ponadprzeciętna wysokość (2,71 m) oraz wysokie okna. W budynku przewidziano dwa niewielkie lokale usługowe – jeden na parterze, drugi tuż nad nim – idealne miejsce na kawiarnię lub usługi.

- Przewidujemy, że kupnem mieszkań w kamienicy Pod Pelikanem będą zainteresowani głównie inwestorzy, którzy chcą dobrze ulokować kapitał. Stopa zwrotu w przypadku tak oryginalnej nieruchomości jest wyższa niż dla tradycyjnych mieszkań i może wynieść nawet 10 proc. – mówi Magdalena Śnieżek, dyrektor sprzedaży Nowej Papierni.

Działania Nowej Papierni wpisują się w rewitalizację wrocławskiej dzielnicy Przedmieście Oławskie. Nowa kamienica wypełni lukę w zabudowie, unormuje wygląd ulicy i wjazd na podwórze. Natomiast za sprawą wcześniejszego etapu dawna fabryka otrzymała nowe życie – powstały w niej lofty – a sąsiednia kamienica otrzymała nową elewację. W planach są też zmiany na podwórzu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych